387,64 Ft
450,37 Ft
61,299 $

2-0-ra is vezetett a Ferencváros a Fiorentina ellen, döntetlen lett a vége

A Ferencváros a Fiorentina ellen léphetett pályára a Konferencia-ligában, és messze nem esélytelenként.

Fotó: Dejan Stankovic, a Ferencváros vezetőedzője (b3) a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének második fordulójában játszott Fiorentina - Ferencvárosi TC mérkőzésen a firenzei Artemio Franchi Stadionban 2023. október 5-én. MTI/Koszticsák Szilárd

A Fiorentina stábja óvatosan fogalmazott az esélyeiket illetően a Ferencváros elleni mérkőzés előtt, hazai pálya ide vagy oda. A legendás magyar csapat semmit nem akart elárulni a felkészülésről, a titkokat megtartották maguknak.

Sztankovics bizakodóan tekintette előre, már csak amiatt is, mert volt alkalma megismerni az olasz futballt. Nagyon értékes tanácsokat adhatott a játékosoknak a nagy meccs előtt, akik remek hangulatban futottak ki a Fiorentina pályájára. Soron kívül Június első napjára szervez Békemenetet a CÖF–CÖKA

A meccset megelőzően a Ferencváros 3 ponttal állt az élen, miután győzelemmel kezdett, addig a Fiorentina és a Genk döntetlent játszott egymással. A lehető legjobban alakultak az események, viszont ez a mérkőzés nyilván sokkal nehezebbnek ígérkezett.

Varga és Cissé is betalált

Kicsit sem volt megilletődve az erős kezdővel kiállt Ferencváros, veszélyes ellentámadásokat vezettek. Az első félidőben Marquinhos kétszer is közel járt a gólhoz, ami nem maradt el, ugyanis a 26. percben egy látványos támadás végén Varga hibátlanul rakta a hálóba a labdát, amivel a Ferencváros megszerezte a vezetést.

A második félidő legeleje álomszerűen kezdődhetett volna, mivel Vargát buktatták a büntetőterületen belül, viszont lesről indult. Emiatt visszavonta a játékvezető a büntetőt, viszont a Ferencváros ütemben maradt, és röviddel a les után majdnem ziccerbe került.

Az 50. percben viszont a vendégek kiosztották a következő pofont egy gól formájában. Szögletből talált be a budapesti csapat, amivel már 2-0 volt az állás, köszönhetően Cissé fejesének. Az 53. percben csak a kapufán múlt a 3-0 egy kontratámadást követően, bár lesgyanús volt a szituáció.

3-0 helyett 2-1-re módosult az állás a 66. percben egy szabadrúgást követő fejessel. Ekkor már sokkal magasabb fokozaton pörgött a Fiorentina, mint azelőtt, és még bőven volt hátra a mérkőzésből. Az olaszok olyannyira nem adták fel, hogy az utolsó 15 percben egyenlítettek, viszont a VAR-os elemzés végén beintették a lest.

A 85. percben ziccerbe került a magyar csapat, amivel minden eldőlhetett volna, viszont a kapus kezében kötött ki a labda. A 7 perces hosszabbításban az olaszok voltak a jobbak, amivel már szabályosan egyenlítettek ki, és maradt is a 2-2, bár 1 perccel a lefújás előtt a hazaiak majdnem fordítottak. Ezzel a furcsa döntetlennel a Ferencváros tartja az első helyét a csoportban 4 ponttal a szintén 4 pontos Genk előtt, míg a Fiorentina csak 2 ponttal várja a folytatást.