Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
357,43 Ft
Euró
387,60 Ft
Font
452,57 Ft
Bitcoin
66,533 $

Két újabb rakétát lőtt ki Észak-Korea, egyre aggasztóbb a helyzet

Észak-Korea egyre inkább fokozza a fegyverteszteket, és rövid időn belül ez már a hatodik ilyen kísérlete volt.

...svg content...Fotó: Fotó: Észak-koreai rakétakilövésről szóló tudósítást néznek televízión emberek a szöuli főpályaudvaron 2022. január 25-én. A dél-koreai hadsereg szerint Észak-Korea két ballisztikus rakétát indított el ezen a napon. A mostani észak-koreai rakétakísérlet már az ötödik az év eleje óta. MTI/AP/Ahn Jung Dzsun
Ázsia

Hujber Dávid

Szerkesztő

Soha ezelőtt nem volt ilyen aktív Észak-Korea a rakétatesztjeivel, mint most, és újra téma a nukleáris haderő bevetése, annak tesztelése az országban, ami újabb aggodalmakat kelthet. Miután Észak-Korea és az Egyesült Államok viszonya továbbra sem rendeződött, várható volt, hogy újabb rakétateszteket fog abszolválni az elzárt ázsiai ország.

Ez egyfajta provokáció is, amely válasz arra, hogy az Egyesült Államok szankciókat vet ki Észak-Koreára, illetve rendszeresen gyakorlatoznak a térségben. Dél-Korea és Japán szerint Észak-Korea két rövid hatótávolsággal bíró ballisztikus rakétát lőtt a tengerbe csütörtökön.

Ebben a hónapban ez már a hatodik ilyen tesztje volt az északiaknak, amit reggel 8 óra körül észleltek a szomszédos országok. A rakéták mintegy 190 kilométeres távolságot tettek meg, és körülbelül 20 kilométeres magasságban haladtak a cél felé.

Dél-Korea a korábbi tesztekhez hasonlóan figyelemmel kíséri a történteket és készenléti állapotot hirdettek. Japán miniszterelnöke, Fumio Kishida szintén reagált, aki a Reuters hírügynökségnek azt mondta, a kormány még gyűjti a kilövésekkel kapcsolatos információkat, de minden ehhez hasonló ballisztikus rakétakísérletet mélységesen sajnálatosnak tart, ami sérti az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatait – írja az Al Jazeera

Joe Biden, az Egyesült Államok első embere már tavaly is azt hangsúlyozta, hogy bárhol és bármikor hajlandó folytatni a tárgyalásokat Észak-Koreával, amik a 2019-es csúcstalálkozó után rekedtek meg. Akkoriban Donald Trump volt az elnök, aki nem járt sikerrel ezeken a denuklearizációs tárgyalások során, és Észak-Korea nem tett le az illegálisnak minősített fegyverek teszteléséről.

Észak-Korea nem tagadja ezeket a teszteket, rendre megerősíti azokat, amelyekről képeket és videókat is közöl. A vélemények nem egyhangúak a technikát illetően, mivel egyes szakértők szerint nem minden esetben beszélhetünk csúcstechnikáról, míg mások szerint Észak-Korea valódi fenyegetést jelenthet Japánra és Dél-Koreára, főként az atomfegyvereik miatt.