Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
357,53 Ft
Euró
386,21 Ft
Font
448,93 Ft
Bitcoin
61,815 $

Dörzsölt veteránnal próbálja erősíteni nemzetközi érdekérvényesítő képességét Mianmar

A mianmari katonai junta az izraeli titkosszolgálat egyik korábbi vezetőjével, Ari Ben-Menashéval bővítette tisztviselői tárházát, aki veteránnak számít a nemzetközi lobbizás területén.

Najpjido, 2021. február 9. Videofelvételrõl készült kép, amelyen Min Aung Hlaing tábornok, a mianmari hadsereg fõparancsnoka és a katonai junta vezetõje televíziós üzenetet intéz a nemzethez Najpjidóban 2021. február 8-án, egy héttel a hadsereg által végrehajtott puccs után. A tábornok azt ígérte, hogy szabad választásokat tartanak és hadsereg átadja a hatalmat a választásokon gyõztes politikai erõnek. MTI/AP/Myawaddy TV
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő
TÉMÁK

A csütörtökön kötött megállapodás értelmében Ben-Menashe és vállalata, a Dickens & Madson Canada segíteni fog a juntának elmagyarázni a nemzetközi színtéren, hogy „mi is zajlik valójában az országban” – írja a Foreign Lobby. A cége azzal bízták meg, hogy többek az Egyesült Államoknak, Szaúd-Arábiának, Izraelnek és különböző nemzetközi szerveknek, valamint egyéb kormányoknak lobbizzon.

Ben-Menashe azt is megerősítette, hogy a jövő héten felkeresi az amerikai igazságügyi minisztériumot, és egy hivatalos lobbista szerződést fog igényelni. Hozzátette: jelentős összegű szerződést sikerült kötni a mianmari juntával, de nem ment bele részletekbe ezen a téren. Soron kívül Szijjártó Péter már „nagyon szeretne túl lenni” a Paks2-n

A korábbi izraeli titkosszolgálati tag elmondta, tervei szerint kvázi „ellenpontként” fogja képviselni a mianmari katonaságot a nemzetközi színtéren, méghozzá az évek óta feltételezett, folyamatosan növekvő kínai befolyás ellenpontjaként, amely elmondása szerint Aung San Suu Kyi alatt volt észlelhető.

Ben-Menashe úgy véli, a katonai junta vezetése alatt a főként Bangladesbe menekült Rohingja muszlimok biztonsággal visszatérhetnek az országba, ugyanis meglátása szerint Suu Kyi kormánya volt az, amely elsősorban a népirtást végezte a kisebbségi csoport ellen. Elmondása szerint ő már a kilencvenes években megmondta, hogy Suu Kyi muszlimellenes.

Nem véletlenül akar lobbizni a mianmari hadsereg nemzetközi szintéren, ugyanis csak az elmúlt hónap során 10 tábornok ellen vetett ki szankciókat Joe Biden amerikai elnök. Ben-Menashe megígérte, sikeresen fog tudni kedvezőbb feltételeket elérni a junta számára.

Az izraeli lobbistának egyébként voltak már korábban meglehetősen vitatott ügyfelei, például a líbiai Khailfa Haftár tábornok, és a szudáni katonai junta oldalán is próbált már nemzetközi szinten érdeket érvényesíteni.