Vízen lebegő kapszulákba bújhatunk el a globális felmelegedés elől
Elegáns, egyben kissé bizarr megoldással rukkolt elő a Sony azok számára, akik a következő évszázadban az egyre emelkedő tengervízszint miatt esetlegesen hajléktalanná válnak.
A Sony One Day, 2050 névre keresztelt projektje arra mutat rá, miként képzeli el a japán nagyvállalat a mindennapi életet pontosan 29 év múlva a szigetország fővárosában, Tokióban.
A vállalat dizájnerei és sci-fi írói fantáziájukat felhasználva megalkották a tökéletes, vízen lebegő város képét, amely nem hatalmas hajószerű épületekből, hanem egyszerű, kisebb kapszulákból áll.
A Habitat nevű szerkezetekben lényegében nomád életmódra áttérő emberek élhetnek majd, akik megtanultak egybeolvadni a természettel, és elsajátították a tengerhez való alkalmazkodás csínját-bínját.
Mivel az elkövetkező évtizedben a tengervízszint drasztikusan megemelkedhet, ezért a partvidéki városok nagy része víz alá kerülhet, melynek révén speciális lebegő kapszulákba költözhetnek, és vidéki életformára térhetnek át az emberek.
A lebegő struktúrák a Sony szerint biztonságosak, mivel erőteljes viharok esetén is stabilak tudnak maradni, hiszen úgy alkották meg őket, hogy ellenálljanak az óceánokon felkorbácsolt hatalmas hullámoknak és áramlatoknak.
A kapszulák összesen három emeletből tevődnek össze, melyek közül az alsó rész közvetlenül a víz alá merül, a felső pedig kikandikál a külvilágba, az összeköttetést pedig egy egyszerű lépcsővel oldották meg. Az energiaellátást napelemekkel biztosítják, miközben az ivóvíz szűrése modern filterekkel zajlik, amit a modul aljára szereltek.