A SpaceX elhalasztotta a következő kilövését, amellyel négy űrhajóst küldtek volna fel az ISS-re. Holott ez teremtette volna meg a lehetőségét annak, hogy a két, immár kilenc hónapja az űrben rekedt amerikai asztronauta hazatérhessen a Földre, szintén a SpaceX egyik űrhajójával.
A NASA jóvoltából online, élőben is lehetett követni a nem mindennapi eseményt, noha van egy űrhajós, aki mindannyiunknál jobb szögből láthatta a gyűrűs napfogyatkozást.
Sikeresen lezajlott a kilövés, melynek részeként a világűr felé vehette az irányt az első civil kínai űrhajós.
A misszió indítása 2024 végén, vagy 2025 elején várható – osztotta meg a külügyminiszter.
A DK-nak nagyon nem tetszik, hogy ebben a helyzetben magyar űrhajóst terveznek az űrbe küldeni.
Az orosz és szovjet űrhajózás történetében ő az ötödik nő, aki a kozmoszba repülhet, miközben több mint 50 amerikai űrhajósnő járt már odafent.
Néhány héten belül elrajtolhat a hivatalos jelentkezési procedúra, melynek segítségével hamarosan ismét magyar űrhajós juthat ki az univerzumba.
A Nauka-modul ISS-hez való csatlakozása során történt technikai malőrt sokan az amerikai űrügynökség által elvégzett szabotázsnak állították be, mint ahogyan azt is, amikor az egyik űrhajós állítólag idegösszeomlást kapott a fedélzeten.
Rendkívül őszinte és közvetlen interjút adott nemrég az egykori kanadai űrhajós, Chris Hadfield, aki elárulta, saját maga is rengeteg megmagyarázhatatlan jelenséget látott a Nemzetközi Űrállomáson.
Befejeződött a Debreceni Egyetemen a "Bevezetés az űreszközök üzemeltetésébe" tanfolyam, így kijelenthetjük, hogy hamarosan masírozhatnak hazánkban az első magyar űrkatonák.