A felfedezést a Max Planck Intézet tudósai tették, kiemelve: a struktúra létezése segíthet megtalálni az univerzum gyorsuló tágulásának titkát is.
Az Amazon és a Blue Origin alapítója és vezérigazgatója bejelentette, hogy részt fog venni az űrrakétával tervezett következő misszión.
Az egyik legújabb brit tanulmány szerint az emberi küldetések nemcsak logisztikai szempontból lesznek körülményesek, hanem az asztronauták életét is megkeseríthetik az egyre gyakoribb napszelek, amelyek a Holdat is elérik.
A SpaceX Boca Chica-i bázisán javában zajlanak a munkálatok, a mérnökök állítólag már a Super Heavy booster legújabb prototípusát fejlesztik.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a kínai űrkutatás, nemrég ugyanis a vörös bolygón talajt érő Csuzsung marsjáró révén sikeresen elkészítették az első felvételeket a kietlen tájról.
Egyátlalán nem tetszik a texasi falu lakóinak, hogy az amerikai techguru űrközponttá alakítja a környéket.
Bár a Rocket Lab Electron nevű boosterének huszadik tesztrepülése kudarcba fulladt, és a rakétát nem tudták megfelelő módon irányítani, az első fázist mégis sikeresen visszajuttatták a kijelölt helyre.
Először tárta ki teljes terjedelmében hatalmas tükörszárnyait a James Webb űrteleszkóp, még mielőtt év végén kilőnék az egységet a világűrbe.
A NASA Solar Orbiter űrszondájának köszönhetően pazar felvételeken csodálhatjuk meg, amint a Nap koronakidobódásai végignyaldossák a környező univerzumot.
Hiába szeretné az Egyesült Államok Tom Cruise révén leforgatni az első mozifilmet az univerzumban, a Nemzetközi Űrállomáson valószínűleg az oroszok megelőzhetik riválisukat.
Az Egyesült Államok nemzeti hírszerzési igazgatója legutóbbi jelentésében arról írt, hogy a világűrben felépítendő kínai űrállomás komoly veszélyekkel fenyegetheti az USA-t.