Svájci kutatók két terápiás módszert gyúrtak egybe, hogy kiderüljön, milyen hatással lehet csökkenteni a rémálmok számát. Az eredmények biztatóak.
Hatékony terápiák állnak rendelkezésre.
Az új eszköz áttörést hozhat a daganatos betegek terápiájában.
Az új típusú terápia a gyermekkori tetanusz elleni védőoltás során szerzett immunitást használja ki, hogy láthatóvá tegye a rákos sejteket az immunrendszer számára.
A moszkvai Kommunarka kórház vezetője azt állítja, a koronavírus olyan mértékben mutálódott az elmúlt 18 hónapban, hogy az eddigi bevált módszerek sorra vallanak kudarcot.
Korszakalkotó kezelési módszert alkottak meg, a regeneratív eljárásnak köszönhetően ugyanis sikerült visszaállítani egy vak ember látását optogenetikai technológiával.
Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója rengeteg adatot közölt az elmúlt egy évvel kapcsolatban, az egészségügyi dolgozók áldozatos munkájáról és a hihetetlen esetszámokról is esett szó.
A terápiás készítmények fejlesztését és az ezekhez való hozzáférést segítheti elő az Európai Bizottság által előterjesztett stratégia.
Habár alapvetően az az intenzív terápiás ellátás célja, hogy a betegek mihamarabb lekerüljenek a lélegeztetőgépről, és átlendüljenek a fertőzés súlyosabb tünetein, a lélegeztetőgépről lekerülő páciensek többsége igen komoly szövődményekkel szembesül a terápia végeztével.
Igen magas a kockázata annak, hogy a koronavírus-fertőzött túlsúlyos kamaszok súlyos állapotba kerülnek a fertőzést követően és intenzív terápiás kezelésre szorulnak.
Az UNC Orvostudományi Kara által vezetett kutatás eredményei azt mutatják, hogy a cukorbetegeknél széles körben alkalmazott gyógyszerkészítmény csökkenti a fertőzött T-sejtek anyagcseréjét a HIV-replikáció során.