Október első felében jelentősebb szúnyogártalom alakulhat ki a Duna és Lajta menti településeken.
Ahhoz, hogy az inváziós csípőszúnyogok terjedését pontosan megfigyelhessék, a lakosság közreműködésére van szükség, ehhez kérnek segítséget a kutatók.
Elkerülhetetlen a gyérítés, Budapesten és a vármegyék többségében is kezdődnek a szúnyogirtási munkálatok.
Az Egyesült Államok hadseregének kutatólaboratóriumában olyan génmódosított szúnyogokat hoztak létre, amelyek képtelenek szaporodni.
Először fogtak el szakemberek nyugat-nílusi lázat terjesztő szúnyogokat Vajdaságban, ami annak a jele, hogy az éghajlatváltozás következtében egyre északabbra húzódnak a vérszívó rovarok.
Ellepték a szúnyogok Győr városát és a környező településeket, a polgármester a lakosság segítségét kéri a rovarirtásban.
Az időjárási körülmények miatt többször is el kellett halasztani a munkákat, azonban mától kezdődően ismét dolgozni fognak a rovarmentesítésen.
Az európai emberek még nincsenek felkészülve azokra a csípésekre, amelyeket a trópusi égövben elterjedt rovarok okoznak, mégis szembe kell néznünk velük, az éghajlatváltozás hatására ugyanis nálunk is megjelenhetnek.
Az éghajlatváltozás következtében a többnyire trópusokon előforduló szúnyogfajok elterjedésének határa északabbra húzódott, így a közeljövőben akár hazánkban is felbukkanhatnak a korábban csak a déli régiókban azonosított fertőzések.