A klímaaktivisták szenet öntöttek a vízbe, hogy feketére színezzék azt.
Az erre vonatkozó adatokat a CREA független kutatószervezet osztotta meg, amely nyomon követi, mennyi pénz áramlik az Európai Unióból a Kreml zsebébe.
A lengyelek úgy döntöttek, hogy blokkolják az Oroszországból érkező szénimportot, és azok, akik ezt mégis megteszik, büntetéssel számolhatnak.
Canberra kijelentette, hogy inkább új technológiákat fejlesztenének ahelyett, hogy „teljes iparágakat irtanak ki a gazdaságból”.
Jelentős megállapodást jelentett be a COP26 húsz résztvevő országa, mely azonban nem köti őket a valóságban.
Az emelkedő európai nagykereskedelmi gázárak arra ösztönöznek több közműszolgáltatót, hogy az áramtermelésben a szénre váltson, miközben a régió megpróbálja leszoktatni a nemzeteket a környezetszennyező tüzelőanyagról.
Komoly energiaválság fenyeget Indiában, mivel a szénkészletek veszélyesen fogynak, ami tovább fokozza a világjárvány által sújtott Ázsia harmadik legnagyobb gazdaságának fellendülésével kapcsolatos kihívásokat.
Szeptemberben már négy alkalommal le kellett állítani a bergkameni széntüzelésű erőművet.
Egy svéd vállalat elhatározta, hogy a klímaváltozás elleni küzdelem jegyében megalkotnak egy olyan acélt, amelyhez nem szükséges szenet alkalmazni.
Mivel Kína nemrég beszüntette az ausztrál kőszén importját az országba, ezért több nagyvárosban nem tudják biztosítani a megfelelő villamos energiát az állampolgárok számára.