Az európai hajléktalanság egyre súlyosabb mértékeket ölt, a legfrissebb becslések szerint ugyanis Európa-szerte mintegy egymillió ember éjszakázik az utcákon.
A Vallónia régióban található Dinantban a heves esőzések elmosták az utakról az autókat, és szétszórták őket a városban.
A tudósok szerint az éghajlatváltozás szélsőségesebb időjárást hoz magával, és az ember csak tovább ront a helyzeten.
A gyermekeket jelenleg kórházban ápolják, orvosaik szerint azonban hosszú felépülés vár rájuk.
Letoha Tamás kutatóorvos szerint új változatok érkezhetnek a koronavírus ellen kifejlesztett mRNS-vakcinákból.
A cseljabinszki régióban 14 ezer hektár erdő ég – több mint 350 embert evakuáltak, a helyzetet pedig az erős szél is súlyosbítja.
Ugandában lopják az oltóanyagokat, a kórházak pedig már nem tudnak betegeket fogadni, mivel a koronavírusos esetek egy hónap alatt 2800 százalékkal megugrottak.
Habár alapvetően az az intenzív terápiás ellátás célja, hogy a betegek mihamarabb lekerüljenek a lélegeztetőgépről, és átlendüljenek a fertőzés súlyosabb tünetein, a lélegeztetőgépről lekerülő páciensek többsége igen komoly szövődményekkel szembesül a terápia végeztével.
Dr. Isadora Zaharescu, a Witting Kórház intenzív osztályának orvosa osztotta meg azt az esetet, mikor a kórház intenzív osztályán kezelt férfi levegő után kapkodva kérlelte az orvosokat, hogy adják be neki a koronavírus elleni oltást.
Mint ismeretes, a koronavírus elleni vakcinák nem nyújtanak teljes körű védelmet a fertőzéssel szemben, így van némi esély arra, hogy az oltást követően is megfertőződhetünk, ám ez elenyésző, az oltóanyag pedig képes megakadályozni a fertőzés súlyos lefolyását a szervezetben.
Egy koronavírus-osztályra átirányított szemészorvos nyilatkozott az RTL Híradónak, aki elmondta, a helyzet siralmas, ugyanis olykor még az orvosok sem tudják megállapítani, hogy egyes betegek miért gyógyulnak meg, míg másoknak nem sikerül.