Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
62,769 $

További Hírek

Szakértők szerint sem az üveg, sem a műanyag nem jelent megoldást a csomagolás miatt keletkező környezetszennyezés felszámolására, a megoldás a gyártók és fogyasztók hozzáállásában rejlik.

Sok téves információ kering a biopolimerekkel kapcsolatban, most azonban tiszta vizet öntünk a pohárba.

A felmérés szerint a felnőtt lakosság 61%-a örömmel venné ha visszaválthatók lennének a műanyag palackok.

A műanyaghulladék lebontására szolgáló enzimek alkalmazási technológiája rohamosan fejlődik: gépi tanulás segítségével nemrégiben olyan vegyszert alkottak meg, ami 24 óra alatt képes lebontani a káros anyagokat.

Először mutattak ki mikroműanyagokat élő tüdőszövetekben – tudósok most azt vizsgálják, a légzőszervek egészségére nézve mindez pontosan milyen kockázatokkal járhat.

Két legnagyobb környezeti problémánk a több tonna használhatatlan műanyaghulladék, valamint a több tonna szén-dioxid, amely káros gázok kibocsátásával kerül a légkörbe – egy új eljárás az előbbit használja fel az utóbbi megkötésére.

Tudtunk nélkül rendszeresen káros anyagokat juttatunk be szervezetünkbe, amelyek kihatással lehetnek egészségi állapotunkra.

A kenyai mérnök eredeti munkaköre szerint műanyagot gyártott, de amikor megtudta, milyen keveset hasznosítanak ebből újra, inkább térfelet váltott.

Holland tudósoknak először sikerült analitikai eszközökkel bebizonyítani, hogy a műanyag szemcsék közvetlenül felszívódhatnak a véráramba, ezáltal egészségi problémákat idézhetnek elő.

Az elmúlt öt évben komoly tudományos áttörésekkel demonstrálták tudósok, miként lehet enzimekkel lebontani a környezetre rendkívül veszélyes műanyagokat – ezúttal is egy ehhez a folyamathoz köthető eljárással rukkoltak elő.