Az eredmények azt sugallják, hogy a nagy becsapódások olyanok, mint a trágyázás – a kutatók azt is kifejtik, miért vélekednek így.
Nagy-Britanniában vasárnap helyi idő szerint 21:55 perckor vált tűzgolyóvá egy meteorit, lázba hozva a lelkes csillagvizsgáló-közösséget. Az UK Meteor Network által tűzgolyónak nevezett jelenséget több kamera is rögzítette, mind biztonsági, mind fedélzeti kamerák, ahogy lassan ereszkedik a föld felé, hatalmas törmelékdarabokat maga mögött hagyva, írja a Guardian. A szervezet szerint a tűzgolyók abban különböznek a […]
Bár rengeteg elmélet létezik a földi élet keletkezésével kapcsolatban, az egyik legelfogadottabb hipotézis szerint a folyékony víz űrsziklák becsapódása nyomán jöhetett létre a bolygónkon.
Az indonéz férfi történetét a The US Sun osztotta meg nemrég, akinek házát augusztusban egy 1,8 millió dollár értékű meteorit találta el.
A marsi űrbéli kőzetek vizsgálatával nemrég rájöttek, hogy a vörös bolygón több száz millió évvel korábban alakulhatott ki a folyékony víz, mint azt mindezidáig feltételezték.
A michigani éjszakában 2018-ban feltűnő, majd a környéken becsapódó űrszikla elemzésével a kutatók érdekes vegyületek nyomaira bukkantak.
A legújabb kutatások eredményeiből arra a következtetésre jutottak a szakértők, hogy az élet kialakulása egészen más módon történhetett, mint azt korábban gondolták.
Az ősrégi űrbéli kőzetdarab annyira idős, hogy még a Naprendszernél is régebbi anyagokat tartalmazhat a kristályszerkezetében.