Úgy tűnik, van, ami nem változik.
A balliberális oldalról érkező véleményeket, miszerint Magyarországon egyáltalán nincs sajtószabadság, némileg árnyalja a következő lista.
Márki-Zay Péter arra kér minden magyar választópolgárt, hogy ne a propagandának higgyenek, hanem a saját szemüknek.
Oroszországban meglehetősen egyszerűen működik a sajtószabadság: vagy dicséred Putyint és a kormányt, vagy börtönbe kerülsz.
Az amerikai ezredes szerint a helyzet egyre kétségbeejtőbb, „Kijev háborúja Moszkvával elveszett. Az ukrán erők kivéreznek”.
Nem csak a párt körül, de annak médiái körül is akadnak gondok: leépítések, kirúgások sms-ben, nyári szünet.
Varga Judit igazságügyi miniszter reméli, azon tagállamok esetében is ilyen alapos megfogalmazás születik meg a fenntartásokkal kapcsolatban, ahol a baloldali kormányok alatt megengedik a baloldali lapok érvényesülését.
Szergej Lavrov, Oroszország külügyminisztere külön szólt a nyugati médiához és mindössze egyetlen orgánumot nevezett meg, ahol szerinte „engedik az ellenvéleményt”.
Meglehetősen eltérő képe van az orosz állami médiának az ukrán háborúról és az ukránokról, mint a független sajtónak.
A Human Rights Watch nemzetközi szervezete bírálja Oroszország ukrajnai invázióját követő, média elleni fellépését, kiemelve, hogy az információkhoz való hozzáférést és a szólásszabadságot sértik meg.
A Google Europe mai napon bejelentette, hogy blokkolja a Szputnyik és az RT orosz állami médiához kapcsolódó YouTube-csatornákat.