Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

További Hírek

Jóváhagyta a WHO a világ első malária elleni vakcináját

Több százezer emberéletet, köztük gyermekekét mentheti meg az a korszakalkotó védőoltás, amit az Egészségügyi Világszervezet a mai napon elfogadott.

Egy egereken végzett kísérlet alapján az mRNS vakcina teljes védelmet nyújt a malária ellen

A Walter Reed Army Institute of Research és a Naval Medical Research Center tudósai a Pennsylvaniai Egyetem és az Acuitas Therapeutics kutatóival együttműködve olyan új, mRNS-technológián alapuló vakcinát fejlesztettek ki, amely az állatkísérletek alapján véd a malária ellen; eredményeiket az npj Vaccines című szaklapban publikálták.

Óriási egészségügyi áttörésről számoltak be, magas hatékonyságú a malária-vakcina

Az Oxfordi Egyetem által fejlesztette malária-vakcina 77 százalékos hatékonyságot mutatott az első emberi kísérletek során és hatalmas áttörést jelenthet az évi több százezer áldozatot szedő, szúnyogok által terjesztett betegség legyőzésében.

Forradalmi malária elleni vakcinát fejlesztett ki az Oxfordi Egyetem

A kísérletek korai szakaszában 77 százalékos hatékonyságot mértek az új készítménynél.

Félmillióan haltak bele tavaly maláriába, miközben mindenki a koronavírus-járványra fókuszált

Miközben az egészségügyi hatóságok és a nyilvánosság is a koronavírus-járványra figyel, a malária következtében történt többlethalálozások sokkal súlyosabb krízist okoznak világszerte.

Miközben mindenki a koronavírusra figyel, újabb halálos betegség ellenszerét találhatták meg

A Pfizer-BioNTech és a Moderna oltóanyagában is használatos RNS alapú technológia segítségével hatásos vakcinát sikerült megalkotni a malária ellen, amely minden évben az egyik elsőszámú halálozási ok világszerte.

Halálos trópusi betegségek jelenhetnek meg idén nyáron Európában

A klímaváltozás és a globális felmelegedés hatására 2021 nyara teljesen más lehet a korábbiakhoz képest, ugyanis mint kiderült, új fertőző vírusvektorok jelenhetnek meg olyan helyeken, ahol korábban elképzelhetetlen lett volna az előfordulásuk.

A koronavírus ellenszere még várat magára, a maláriáét azonban már megtalálhatták

Dél-afrikai kutatók olyan kémiai anyagra bukkantak, melynek segítségével nemcsak hogy gyógyítani lehet a maláriát, hanem végleg el is lehet pusztítani a fertőzést okozó parazitát a fertőzés korai szakaszaiban.

Sokkal többen haltak meg idén maláriában, mint koronavírusban a szubszaharai Afrikában

A koronavírus-pandémia következtében bevezetett óvintézkedések miatti fennakadások az egészségügyi ellátórendszerben azt eredményezték, hogy megemelkedett a szúnyogok által terjesztett maláriában elhunytak száma Fekete-Afrikában.

Amíg Afrika a koronavírusra figyel, megduplázódhat a malária halottainak száma

Az Egészségügyi Világszervezet figyelmeztette Afrikát, különösképpen a mélyebb nyomorral küzdő subszaharai régiót, hogy az egészségügyi rendszer a koronavírus okozta zavarok miatt megduplázódhat a maláriához köthető halálesetek száma.