A faj körülbelül 13 600 évvel ezelőtt élt.
Ausztrália eddig is a rejtélyek fellegvára volt az állatvilág tekintetében, most azonban olyan leletet fedeztek fel, mely alapján még megannyi ősi, eddig ismeretlen fosszília rejtőzik a kontinensen.
Egy új lelet az egész történelmet átírhatja.
Az Új-Mexikóban található White Sands nemzeti parkban 21-23 ezer éves ősi nyomokat tártak fel, amely az amerikai kontinens legrégebbi emberi lábnyoma lehet.
Az 1500 éves, vikingek kora előtti felfedezés az egyik legjelentősebb, több mint 20 értékes tárgyból álló aranylelet, ami a dán történelem kulcsfontosságú kincsévé teszi.
Marokkói régészek bejelentették, hogy felfedezték Észak-Afrika legrégebbi, 1,3 millió évre visszanyúló kéziszerszám-lelőhelyét.
Bejelentette a csütörtöki nap folyamán az egyik egyiptomi régészeti misszió, hogy megtalálták a mintegy 3000 éves "elveszett aranyvárost" Luxorban, amelyet még a homok temetett maga alá.
A kutatók olyan ásványokat tártak fel, melyek a dinoszauruszok legrégebbi ismert tagjának, a titanoszaurusz néven ismert, a Földön valaha élt legnagyobb szárazföldi állatának maradványait rejtik.