Orbán Viktor többek között a kínai vakcinát ért kritikákra is reagált az interjújában, egyértelművé téve a dolgot, miután a WHO is jóváhagyta a Sinopharm használatát, ami sok ember életét mentette meg.
Szijjártó Péter Kínában jelentette be, hogy megállapodás született arról, hogy a Magyarországon jelenleg építés alatt álló Nemzeti Oltóanyaggyár alkalmas lesz a koronavírus elleni kínai vakcina előállítására is, ami a külügyminiszter szerint nagy stratégiai előnyt jelent majd az ország számára.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) uniós minősítést adott a Convidecia nevű egydózisos kínai vakcinának.
A mexikói külügyminiszter szerint május 30-tól 6000 ember vesz részt a Walvax Biotechnology által gyártott kísérleti oltóanyag harmadik fázisú vizsgálatában.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) megadta a sürgősségi felhasználási engedélyt a kínaiak által kifejlesztett Sinopharm koronavírus elleni oltóanyagra, melyet ezentúl már hivatalosan és globálisan is lehet használni.
Martín Vizcarrát a perui Kongresszus egy közjogi felelősségre vonási eljárás keretében leváltotta tisztségéből, miután kiderült, soron kívül adatta be magának a kínaiak által kifejlesztett Sinopharm-vakcinát. A volt államfő a Twitteren közölte, hogy az oltás ellenére megfertőződött a vírussal.
Az ütemterv szerint halad az Egészségügyi Világszervezet által végzett két kínai koronavírus elleni oltóanyag felülvizsgálata a sürgősségi felhasználási engedélyeztetés céljából – amely előfeltétele a COVAX globális oltásforgalmazói programba történő felvételüknek.
Rusvai Miklós virológus úgy véli, a korlátozások enyhítése nem fogja negatívan befolyásolni a járványügyi adatokat, és meglátása szerint az új megbetegedések száma is jelentősen csökkenni fog a következő időszakban.
Kína bármennyire is szeretné a lehető legszélesebb körben népszerűsíteni hazai gyártású koronavírus elleni oltóanyagát, kénytelen szembenézni a valósággal.
Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára hétfőn a közösségi oldalán közölte, hogy az egyik legtekintélyesebb orvosi szaklap, a The Lancet is kiállt a kínai vakcina mellett.
A chilei oltási programból levont következtetések alapján a kínai Sinovac Biotech által fejlesztett CoronaVac nevű koronavírus-vakcina 67 százalékos hatékonysággal előzi meg a tünetes, 80 százalékos hatékonysággal pedig a halálos kimenetelű fertőzéseket.