Meglepő felfedezésre jutottak a szakértők.
A természetvédők tudomása szerint az elmúlt időszakban több bölény is eltűnt a területről, emiatt még inkább aggódnak a veszélyeztetett faj jövője miatt.
Két új, színes halfajt találtak az Amazonas-medence brazíliai részén, azonban máris a kihalás veszélye fenyegeti őket.
A technológia lehetőséget nyújt a fajok DNS-ének megőrzésére, hogy a jövőben életre kelthetők legyenek a tudomány segítségével.
A halászat során 40 százalék a járulékos fogás aránya, a zöld LED-fény alkalmazása azonban egyes fajok esetén 95 százalékkal csökkentette a véletlenül fogságba esett példányok számát.
Az MIT egyik tudósa úgy gondolja, olyannyira súlyos a helyzet a klímaváltozást és a globális felmelegedést illetően, hogy elképzelhető, egy óriási kihalási periódus felé tartunk.
A biológiai sokféleség válsága elnémítja a "tavasz hangját", ezzel pedig elveszíthetjük az értékes kapcsolatot a természettel.
Ma már mindössze csak 30 ezer koala él az Ausztrál vadonban, miközben az ország egykor 8 milliónak adott otthont. A vadon élő koalák száma az elmúlt három év alatt 30 százalékkal csökkent, ezért az ausztrál Koala Alapítvány Koalavédelmi Törvényt javasol.
A Colossal nevű, feltűnő új biotechnológiai startup cég küldetése az elefánt-gyapjas mamut mashup létrehozása – a végső cél a biológiai sokféleség előmozdítása és az éghajlatváltozás elleni küzdelem. A törekvés körül elég nagy a felhajtás és nagy nevű támogatói is vannak, de a természetvédelemmel foglalkozó tudósok még mindig elég szkeptikusak.
Barack Obama legújabb interjújában arról beszélt, szentül meg van győződve róla, hogy ha nem teszünk semmit sem a klímaváltozás elkerüléséért, akkor civilizációnk száz év múlva eltűnhet a Föld színéről.
Több évtizede zajló tudományos viták után pont kerülhet az őshüllők kihalásával kapcsolatos hipotézisek végére.