Paul Edmonds egyik orvosa reméli, hogy a jövőben másoknak is segíthetnek majd ily módon.
Az amerikai biotechnológiai vállalat a Nemzeti Allergia- és Fertőző Betegségkutató Intézet (NIAID) közreműködésével nekilátott az első fázisú humán kísérleteknek, mely során különböző mRNS-vakcinaformulákat tesztelnek.
Az eredmény azt sugallja, a gyógyíthatatlan betegség mégis gyógyítható, a kezelésben pedig hasznos szerepet játszhat a génterápia.
Holland kutatók azonosították a HIV egyik rendkívül fertőzőnek számító változatát, amely az 1990-es évek óta kering az európai országban.
A koronavírus elleni oltásnál alkalmazott, áttörést jelentő mRNS-technológiát ezúttal a HIV legyőzésére vetik be.
Az AIDS-et okozó vírust nehéz kiirtani, mivel hajlamos a sejttartalékokban elrejtőzni, ám egyre több tudományos munka mutatja, hogy a gyógymód lehetséges: egy új tanulmányban egy korábbi, úgynevezett „kick and kill” technika továbbfejlesztésével a kezelt egerek 40 százalékánál sikerült teljesen eliminálni a kórokozót.
A brit GlaxoSmithKline biotechnológiai vállalat készen áll arra, hogy 2022-ben megkezdjék a HIV-fertőzés lehetséges gyógymódjára irányuló humán kísérleteket.
Több tízezer ember kaphatja meg első körben azt a hosszú hatást biztosító HIV elleni védőoltást, amivel kezelhető az AIDS.
A kutatócsoport szerint felcsillant a remény az AIDS gyógyítására.
Miközben világszerte lázasan tesztelik azokat az embereket is, akik más krónikus betegség miatt hunytak el, hogy koronavírus-halottként jegyezhessék őket, a világon sokkal súlyosabb járványok is pusztítanak.
A Moderna biotechnológiai vállalat már szerdán megkezdi a HIV-vakcina humán kísérleteit, amely ugyanazt az mRNS-platformot használja, mint a cég koronavírus elleni vakcinája.