Az extrém hosszú életkort a sokak által vallott életmódbeli tényezők, vagy inkább az örökölt gének határozzák meg? Erre keresték a választ.
Tudósok megkísérelték egy olyan referenciagenom kifejlesztését, amely az emberek genetikai sokrétűségét képes tárolni, és kimutatja a lehetséges betegségek kialakulásának rizikóját.
Egy rendkívül ígéretes idősödés elleni technikával kísérletezve brit tudósok bemutatták, az emberi bőrsejteket meg lehet fiatalítani.
Ho Csienkuj 2018 végén sokkolta a világot, amikor is kiderült róla, hogy CRISPR segítségével manipulált embriókat, ami olyan ikrek születéséhez vezetett, akik a világ első genetikailag módosított embereivé váltak.
Az avarok néhány év leforgása alatt több mint 5 ezer kilométert vándoroltak Mongóliától a Kaukázusig, ezt követően tíz év múlva Magyarország területén telepedtek el.
Egy nemzetközi kutatócsoport közzétette az első teljes emberi géntérképet.
Már 1974 óta próbáljuk felvenni különböző üzenetek formájában a kapcsolatot az értelmes idegen civilizációkkal, eddig azonban nem kaptunk választ.
Tudósok olyan RNS-molekulát hoztak létre, amely nemcsak replikálódni képes, hanem fejlődni is, így összetettebb molekulák tulajdonságait mutatja.
A tanulmány egypetéjű és kétpetéjű ikerpárok jellemzőit vetette össze, ami megmutatta, a genetikailag azonos ikerpárok válaszai nagyobb hasonlóságot mutatnak egymással.
Az új, ultragyors technika segítségével néhány óra alatt szekvenálható egy személy genomja és diagnosztizálhatók a genetikai betegségek, ezáltal villámgyorsan kimutathatóak a rendellenességek.
Egy új tanulmány a tudomány egyik legnagyobb rejtélyét igyekszik megoldani.