A versenyképes ár és az energiabiztonság a középpontban.
Aggodalmak azután merültek fel, hogy a Gazprom kijelentette, hétfőtől csökkenni fog a napi szállított gázmennyiség.
Az orosz vállalatnak nem tetszik, hogy a Moldovának szállított mennyiség nem jut el a célországba.
Amennyiben pedig ez valóban bekövetkezne, úgy valójában Magyarország járna a legrosszabbul, hiszen az Európába irányuló orosz gázszállítások mértékét a korábbi 40 százalékról 7 százalékra csökkentették.
Szijjártó Péter magyar külügyminiszter remek hírekkel szolgált, ami egyúttal azt is jelenti, hogy biztonságban van Magyarország gázellátása.
A Gazprom vezetője arra figyelmeztet, hogy "nincs garancia" arra, hogy Európa túléli a telet, ha lemond az orosz gázról.
Ausztria nem volt hajlandó elfogadni a Gazprom által szállítani tervezett mennyiséget, de az cégnek sikerült megállapodni az osztrák kormánnyal.
Eközben a Naftogaz választottbírósági beadványt nyújtott be a Gazprom ellen a Nemzetközi Választottbírósághoz késedelmes fizetés miatt.
Az építési munkálatok még az ukrajnai háború előtt kezdődtek, majd júliusban fejeződtek be, ám néhány kulcsfontosságú feladatot egy időre el kellett halasztani.
A tisztviselő szerint a robbanások idején nem szállítottak gázt a vezetékeken keresztül, viszont üzemkész állapotban voltak.
A magyar külügyminiszter azt is elárulta, hogy a Gazprom biztosította a magyar kormányt arról, hogy a gázszállítás zavartalan és az is fog maradni a Török Áramlat vezetéken keresztül.