Számos körülmény arra mutat, hogy a Fidesz-KDNP számára fontosnak tűnő, az ellenzékben erős ellenérzéseket kiváltó kínai egyetemi projekt parkolópályára kerülhet.
Hetek óta húzódik a vita a kormány és a főváros között a Fudan Egyetem és a Diákváros ügyében.
A kínai sajtó beszámolói szerint hétfőn őrizetbe vették a sanghaji Fudan Egyetem egyik professzorát, miután a férfi a gyanú szerint az egyetem kampuszán belül meggyilkolta az intézménybe kinevezett párttitkárt.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Mandinernek adott interjújában elmondta, népszavazásra bocsáthatják 2023-ban a Fudan Egyetem megépülésének kérdését.
A járvány kitörése óta az első jelentősebb megmozdulást szervezték itthon, ezúttal a kínai Fudan Egyetem kampuszának Magyarországra telepedése ellen.
A „Közgazdászok a válságkezelésről” nevű Facebook-oldalra közzétett nyílt levélben írt a kormánynak 15 közgazdász, amelyben a kínai egyetem Magyarország költözésének szakmai kockázatáról írtak.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által közzétett prezentációból több dolog is kiderült a Fudan Egyetem és a Diákváros részletei kapcsán.
Prezentációt készített az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) a budapesti Diákváros és a Fudan Egyetem módosított terveiről, melyből kiderült, hogy a fiataloknak készülő projekt nagyobb területet kaphat a tervezettnél.
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter egy sajtótájékoztatón jelentette ki, hogy a "diákváros és a Fudan Egyetem is megépül Budapesten, a IX. kerületben".
A felsőoktatásért is felelős innovációs tárca bejelentése alapján a Fudan Egyetem és a Diákváros egy komplexumként fog megépülni.
A Fudan Egyetemhez tartozó campus a dél-pesti, észak-csepeli területeken épülne fel két szakaszban 26 hektáron, összesen 520 ezer négyzetméternyi beépített területen.