A JuicyFields nevű cégbe 180 ezer embert szerveztek be, s fosztottak ki.
Egy nagyszabású nemzetközi akció során sikerült lefülelni a kartell tagjait, akiktől mintegy 30 tonna kábítószert foglaltak le Franciaországban, Spanyolországban, Belgiumban és Hollandiában.
Az akcióban magyar nyomozók is részt vettek.
Habár csökkent a támadások száma, az Európai Rendőrségi Hivatal legfrissebb jelentése nem éppen megnyugtató.
Az Europol figyelmeztetett, egyre nagyobb méreteket ölt a kábítószerek terjesztése az Európai Unióban.
A huszonegyedik század egyik hadimódszere kétség kívül az, hogy az „ellenség” infrastruktúráját különböző kibertámadásokkal gyengítik.
A dark web a világháló azon részeit írja le, amelyek elrejtik a felhasználó személyazonosságát és tartózkodási helyét, és a felhasználók titkosított üzeneteken keresztül kommunikálnak. Az internet vadnyugati részeként írják le, mivel többek között bűnözők, szélsőségesek és hackercsoportok használják.
A szlovén rendőrség kereste a különösen veszélyes külföldieket, akiket a magyar hatóság fogott el Győr városában.
A letartóztatások többsége a spanyolországi Tenerife szigetén történt; a gyanúsítottak állítólag milliárdokat kerestek online csalásokon keresztül, és pénzt mostak maffiacsoportoknak.
Az Europol új jelentése szerint a koronavírus-járvány felgyorsította az erőszakos ideológiák terjedését, mivel a terroristák és a szélsőségesek kihasználják, hogy az emberek több időt töltenek online.