A gyümölcslegyek viszont lehet egész másképp gondolkodnak arról a bizonyos „jó célról”.
Ha nem teszünk ellene időben, akkor súlyos következményekkel járhatnak a méhlegelőket ért pusztítások, amelyeket a különféle műtrágyák és peszticidek okoznak.
Habár a réz és vegyületei a mikroorganizmusok többségére toxikus hatással bír, és elpusztítják őket, vannak olyan baktériumok, amelyek mégis élvezik a fémektől burjánzó környezetet.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei egy egészen bizarr zeneművet töltöttek fel a világhálóra, amelyet szó szerint pókok szőttek.
Mi sem bizonyíthatná jobban a környezetszennyezés elharapódzott méretét, mint az, hogy a körülöttünk élő állatok és növények akaratukon kívül válnak az áldozatainkká.
A Neuralink fejlesztője szerint jelenlegi technológiáink segítségével nemsokára realizálható öltetté válhat a Jurassic Park.
Jelentős felfedezést tettek Patagóniában őslénykutatók, ugyanis egy olyan dinó fosszíliáira bukkantak, amely hihetetlen erős hallással rendelkezett.
Nagyjából 900 méteres mélységben bukkantak rá az egyik antarktiszi jégself közelében a bizarr tengeri létformákra, amelyek alapján át kellett gondolniuk a kutatóknak az élet keletkezésével kapcsolatos elméleteket.
Szabad szemmel alig látható műanyagdarabkák milliárdjai úszkálnak az óceánokban és tengerekben világszerte, a mikroműanyagok egészen a felszíntől a legmélyebb árkokig szennyezik a vízkészleteket.
Az Ökológiai Kutatóközpont munkatársai a román Ighiel-tó vizsgálatának nyilvánosságra hozott részletes kutatási eredményein keresztül mutatják be, hogy milyen hatással van a klímaváltozás a tavak élővilágára.
Annyi mindent nem tudunk még a mélytengeri élőlényekről, hogy rengeteg kérdés és megannyi feltételezés lát napvilágot időről időre, most azonban egy elképesztő felvétel készült az egyik legritkább élőlényről, a Magnapinnáról.