Számára nagyon fontos az, hogy ha már tanul, akkor a maximumot hozza ki magából.
Diplomások és egyetemet nem végzettek is megosztották, mit gondolnak arról, hogy érdemes-e felsőfokú végzettséget szerezni.
Az egyetemek egyénileg dönthetik el, milyen szintű nyelvtudást követelnek a hallgatóktól, a képzést is ők biztosítják majd.
Négy corvinusos szakon már egy tanév alatt is mesterdiplomát lehet szerezni a szokásos két év helyett, ha a hallgató a korábbi években megfelelő számú extra kreditet vagy releváns munkatapasztalatot szerzett.
Még mindig sok munkát kell elvégezni a női jogok területén, azonban az ilyen jellegű megnyilvánulások és „elemzések” nem segítik ezt a harcot.
A felsőoktatási intézmények saját hatáskörben dönthetnek majd ennek ügyében, bár egyelőre kérdéses, minden a tervek szerint fog-e alakulni.
Gulyás Gergely miniszter megerősítette, hogy nincs szó idén nyelvvizsga-amnesztiáról, az ukrajnai háború nincs erre hatással.
Másodvirágzását éli a diplomamunkák meghamisítása északi szomszédunknál azt követően, hogy a házelnökön kívül a pénzügyminiszter is nyíltan bevallotta, nem saját maguk írták meg szakdolgozataikat.
Fontos hírekről számolt be Novák Katalin a csütörtök délelőtti kormányinfó előtt.
Novák Katalin közölte, a közösségi élet újraindításáért felelős operatív törzs az ifjúsági szervezetek javaslatai alapján a "nyelvvizsga-amnesztia" meghosszabbítását javasolja a kormánynak.
Kocsis Máté szerint a jelentős gazdasági növekedés következtében csökkentenheti a kormány a munkát terhelő adókat, így béremelkedésre lehet számítani, ezáltal 260 ezret is kereshetnek majd a friss diplomások.