A történelmi szárazság és a rekordmagas vízhőmérséklet közepette több mint 100 delfin pusztult el.
Számos európai szupermarket ígéretet tett, hogy eltávolítják a polcokról azokat a marhahúsból készült termékeket, amelyek előállítása az Amazonas brazil szakaszának irtásához köthető.
Tudósok egy csoportja szerint az amazóniai esőerdő az összeomlás szélén áll, és öt éven belül száraz szavannává alakulhat át.
Madarak csiripelnek egy folyó mellett az ecuadori dzsungelben, öt órányira a fővárostól, Quitótól, miközben Gregorio Mirabal aggodalmát fejezi ki az 500 törzsért, amelyek gyakran az Amazonas esőerdeinek őrzőiként működnek, és akiket támadások érnek, melyek olykor halálos áldozatokkal is járnak.
A Nílus után a Brazíliát átszelő Amazonas a világ második leghosszabb folyója, egy dologban azonban mégis más, mint a többi víztömeg.
Választóponthoz érkezett a Föld tüdejének is tartott amazonasi esőerdő, ugyanis kiderült, hogy már nem képes fenntartani a szén-dioxid felvétel és oxigéntermelés természetes egyensúlyát.
Több mint egy évszázada nem emelkedett ilyen magasra a Rio Negro vízszintje, a heves esőzések okozta áradások 450 ezer embert érintenek a térségben.
A brazil szövetségi rendőrség kutatásokat tartott a környezetvédelmi minisztériumnál, miután kiderült, hogy az egyetlen feladatukat sikerült elmulasztaniuk, vagyis a környezet megvédését.
Helyi törzsvezetők beszámolója szerint tüzet nyitott egy csapatnyi illegális bányász a brazil Amazonas-esőerdő területén élő őslakosokra.
Az elmúlt évtizedben csaknem 20 százalékkal több szén-dioxidot bocsátott ki az Amazonas-medence erdeje, mint amennyit elnyelt egy megdöbbentő jelentés szerint, amely felhívta rá a figyelmet, hogy az emberiség nem támaszkodhat tovább a világ legnagyobb trópusi esőerdőjének szénelnyelő-képességére.
Egyre intenzívebben pusztul a Föld oxigénellátásáért felelős zöld területe, tavaly közel 42 ezer négyzetkilométernyi erdőt vágtak ki pusztán ipari felhasználás miatt.