59,534 $

Már 9-2-re vezetnek Szoboszlaiék a Sparta Praha ellen az Európa-ligában

Egészen elképesztő, ami a Liverpool stadionjában zajlik az Európa-ligában, ugyanis Szoboszlai Dominik csapata összesítésben már 9-2-re vezet a Sparta Praha ellen.

Fotó: EPA/PETER POWELL

Szoboszlai Dominik hosszú távra tervez Angliában, imádja az angol bajnokságot, a Liverpoolt, mindent, ami ezt az egészet körülveszi. Dominik, aki nemrég megállapodást kötött a Magyar Telekommal, csütörtök este kezdőként kapott helyet a Sparta Praha elleni visszavágóra az Európa-ligában, akárcsak a szintén a sérüléséből visszatért Salah.

Annak ellenére, hogy az első meccsen 5-1-re nyertek az angolok, Klopp semmit nem bízott a véletlenre, és egy igen erős csapatot küldött fel a pályára. Szoboszlai már a 7. percben villant, gólpasszt adott Nuneznek, és miközben a visszajátszást mutatták, újabb gólt szereztek a hazaiak. Ezúttal Salah volt a kiszolgáló, Clark pedig a gólszerző, így nem egész 10 perc alatt eldöntötték a találkozó sorsát.

Ezzel még távolról sem volt vége a show-nak, ugyanis Clark visszaadta a kölcsönt, és Salah a 10. percben meglőtte a maga szokásos gólját. Még a Liverpool közönsége is alig hitt a szemeinek, amikor a 14. percben már 4-0 volt az állás, miután Salah a második gólpasszát is kiosztotta, ezúttal Gakpónak.

Döbbenetes módon 9-2-es összesítéssel zárták az első félidőt, mivel a 42. percben Birmancevic meglőtte a becsületgólt. Valószínűleg a második félidőben sem maradunk gólok nélkül, de ez már így is egy történelmi kiütés, noha a Sparta Praha ennyivel biztosan nem gyengébb csapat. Kérdés, mennyire lesz rémálom számukra a végjáték, amit az RTL Három közvetít élőben.

Frissítés: a mérkőzést végül 6:1-es győzelemmel, a párharcot pedig 11:2-es összesítéssel nyert a Liverpool.

Tarlós István szerint Vitézy Dávid „a mai napig sértődött ember”

Mindemellett „végtelenül tisztességtelennek” tartja a főpolgármester-jelölt kommunikációját.