Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Sokkal súlyosabb lehet a globális felmelegedés, mint azt korábban feltételezték

Műholdadatok alapján Földünk környezete sokkal drasztikusabb módon változott, és elképzelhető, hogy már túlságosan késő bármit is tenni bolygónk megvédése érdekében.

...svg content...Pixabay
Greenbox
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Journal of Climate tudományos folyóiratban közzétett legújabb tanulmányban a klímakutatók arról írnak, hogy a szatellitek által begyűjtött adatok gyakran meghazudtolják a fizika törvényeit, ami arra utalhat, hogy vagy hibásak a mintavételezések, vagy a műholdak egyszerűen alábecsülték az emberiség okozta károkat.

Nagyon nehéz lesz megfejteniük, mi is az igazság, ezért a felállított modelleken finomhangolásokat kell végrehajtaniuk, így megtudhatják, pontosan miként alakulhat a jövő, és hogyan változhat az éghajlat a Földön.

Ben Santer, a Lawrence Livermore Nemzeti Laboratórium klímaprofesszora, egyben a kutatás vezetője elmondta, az elemzéseik alapján az óceánban és az atmoszférában mért legkisebb változások is arra engednek következtetni, hogy nagyobb mértékben játszódhatnak le a negatív folyamatok, mint azt korábban gondolták.

A műholdak adataiból rájöttek arra is, hogy a klímamegfigyelések az idő előrehaladtával eltérő eredményeket mutattak aszerint, éppen milyen környezeti hatások történtek. A modelleket ezek alapján kellene módosítani, hiszen ha a szatellitek például pontosan jeleznék a levegő nedvességét, akkor máshogyan festene a jövőbeni kép, így pedig lehetne finomítani a kitűzött klímacélokon is.

Úgy tűnik, a tudósoknak nem lesz idejük arra, hogy megtegyék ezeket a szükséges lépéseket és változtatásokat, mivel bolygónk rohamtempóban halad az élhetetlenség felé, egyetlen megoldás egy nemzetközi összefogás lenne, amire vajmi kevés az esély.