366,53 Ft
392,15 Ft
457,95 Ft
64,133 $

Kiütéssel nyertek Szoboszlaiék az Európa-ligában a Sparta Praha ellen, Dominik is gólt lőtt

Szoboszlai Dominik már a második félidő elején beállt, hangolódván a hétvégi derbire a Manchester City ellen, ami a bajnoki cím sorsáról is dönthet.

Fotó: EPA/MARTIN DIVISEK

Klopp nemrég őszintén beszélt arról, hogyan élte meg Szoboszlai Dominik azt az időszakot, amikor nem játszhatott a sérülése miatt. Nem akartak kockáztatni, így az edzéseket csak később kezdte meg, hogy minden a legnagyobb rendben legyen. Csereként térhetett vissza, és legutóbb is a padról ugrott be.

Nem volt sok értelme ilyen hamar újra a kezdők között jelölni, mert noha idegenben léptek pályára az Európa-ligában, a Sparta Praha nem az az ellenfél, akiktől nagyon tartaniuk kellene az angoloknak, ráadásul a hétvégén a Manchester City lesz a Liverpool ellenfele, ahol már minden bizonnyal kezdeni fog a klasszis magyar középpályás. Soron kívül Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatait a magyar és a török versenyhatóság

Már a 6. percben megszerezte a vezetést a Liverpool Mac Allister büntetőjével. A vendégek egy teljesen felesleges szabálytalanságot követtek el, amit gyorsan megbüntetett a sztárcsapat, de a Sparta nem adta fel. Sorra dolgozta ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, és nemcsak Kelleher védett nagyokat, a védelem is tette a dolgát.

Szoboszlai hamar beállt

Ahogy az általában ilyenkor lenni szokott, a kihagyott ziccerek megbosszulták magukat, és Nunez egy igen látványos góllal duplázta meg az előnyt, amiben a kapus is benne volt. Elliott volt az előkészítő a 25. percben, majd az első félidő hosszabbításában Nunez megint betalált, ezúttal Mac Allister passzából. A Sparta az év egyik legnagyobb ziccerét is kihagyta, senki nem akart hinni a szemeinek, de a második félidő első másodperceiben Bradley egy szerencsétlen mozdulatból látványos öngólt lőtt, amivel szépítettek a hazaiak.

Gyakorlatilag az első labdaértésből hozta ezt össze, míg Konaté a sérülése miatt az 50. percben lebicegett a pályáról. Van Dijk, a csapat kapitánya állt be, 1 perccel később pedig Szoboszlai váltotta Nunezt, és 15 perccel ezután Mac Allister szintén lement pihenni. Akkor már 4-1 volt az állás Díaz 53. percben lőtt góljával, így nemcsak a meccs, hanem a párharc is eldőlni látszott.

Klopp folytatta a kulcsjátékos pihentetését, ami miatt Díaz a 74. percben elhagyta a pályát, addig Salah a sérülése után kapott pár fontos percet, hogy szokja a labdát a vasárnapi csúcsrangadó előtt, amit az Anfield Roadon rendeznek meg. Mindössze 1 pont van a két csapat között az angol bajnokságban, addig a Arsenal 2 pontra van a Liverpooltól.

Ugyan Salah is gólt szerzett, azt les miatt elvették, pedig a gólpasszt Szoboszlai adta, aki rendkívül önzetlen volt, mert a kapuval szemben állva el is lőhette volna. Közvetlen a lefújás előtt Szoboszlai iratkozott fel a góllövők listájára, egy átlövéssel. Ezzel a 5-1-es végeredménnyel több mint kényelmes helyzetből várhatja a visszavágót a Liverpool, amit március 14-én, 21 órakor rendeznek meg.