397,55 Ft
470,57 Ft
66,181 $

Esélyt sem adott Spanyolország a horvátoknak, simán hozták az első Eb-meccsüket

A spanyol válogatott a németekhez hasonlóan még csak esélyt sem adtak az ellenfelüknek, magabiztosan hozták a 3 pontot a B-csoportban az Európa-bajnokságon.

...svg content...Fotó: EPA/FILIP SINGER

Németország játszhatta az első válogatott mérkőzést az Európa-bajnokságon Skócia ellen. Végül gálát rendeztek a házigazdák, amivel komoly üzenetet fogalmaztak meg az ellenfelek részére, és ez nemcsak a magyar és a svájci válogatottra értendő, akik szombaton feszültek egymásnak Kölnben.

A Marco Rossi vezette csapat egy igen gyenge első félidőt zárt, ami sokba került. Ha mindkét félidőben úgy játszanak Szoboszlaiék, mint a másodikban, akár nyerhettek is volna, de 3-1 lett a vége. Varga Barnabás is rendkívül csalódottan nyilatkozott, többet várt ennél, akárcsak Sallai Roland, nem tudták hova rakni az első 45 percet. Soron kívül Az év eddigi legmelegebb napján vagyunk túl, itt vannak a számok

Még mindig van hátra két mérkőzés, és noha Németország a következő ellenfél, semmit sem vehetünk biztosra. Ennek kapcsán Rossi is figyelmeztette azokat, akik már most leírják őket, mert az előző Eb-n is bizonyították, hogy mindig van visszaút.

Nem volt esélye a horvátoknak

A horvátok számára nem volt visszaút szombat este, a spanyolok a vártnál is könnyebben múlták felül őket. Modric zsenialitása sem segített, akinek ez az utolsó Európa-bajnoksága, és igyekszik szépen búcsúzni a tornától, ami lehetséges, hogy ideje korán meg fog történni, mert ez egyelőre kevés tőlük.

Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!

Lassan indultak be az események, majd pár perc leforgása alatt szinte minden eldőlt, amikor Morata a 29. percben, majd Ruiz a 32. percben beköszönt. A horvátok rövidzárlata sokba került, és amikor úgy tűnt, kijöttek a gödörből, az első félidő lefújás előtti pillanataiban Carvajal Yamal passzát bevetődő mozdulattal értékesítette, így már 3-0 volt az állás.

A 80. percben Petković büntetőt rúghatott, amit kihagyott, viszont Simón rossz helyre ütötte a labdát, ami visszakerült a támadó elé, aki akkor már nem hibázott. Hiába az öröm, szabálytalanság miatt elvették a gólt, így maradt a 3-0, ami egyúttal a végeredmény is. Az Eb történetének legfiatalabb játékosa, a Barcelona sztárja, a 16 éves Yamal majdnem gólt lőtt, de így is kiosztott egy gólpasszt és az egyik legjobb volt. A csoport két másik szereplője, Olaszország és Albánia este 21 órától csapnak össze, ami papíron egy nagyon sima olasz győzelmet ígér.

Cser-Palkovics András: Magyar Péter a semmiből olyan eredményt produkált, amit nem lehet nem észrevenni

Székesfehérvár polgármestere kíváncsi lenne a Tisza Párt alelnökének szakpolitikai meglátásaira.