Ősi aszteroidák lehetnek a felelősek a földi élet kialakulásáért
Kutatók rámutattak, hogy a bolygónkon lévő szerves anyagok nagy valószínűséggel a becsapódások okán alakulhattak ki.
Kutatók rámutattak, hogy a bolygónkon lévő szerves anyagok nagy valószínűséggel a becsapódások okán alakulhattak ki.
A Scientific Reports tudományos lap arról számolt be, hogy japán csillagászok olyan feltételezéssel álltak elő, mely szerint a Földön az élet az ősi űrsziklákkal való találkozás révén jöhetett létre.
A kozmikus látogatók az évmilliók során a tengerekbe becsapódva válthatták ki a ma is ismert kémiai anyagok kialakulását. A tudósok erre úgy jöttek rá, hogy miniatűr körülmények között leszimulálták az aszteroida-becsapódásokat – egy hajtóanyaggal feltöltött egyfokozatú fegyverrel vas, víz, szén-dioxid és nitrogén molekulákat ütköztettek.
A kísérlet során az élethez és a biológiai folyamatok alapjául szolgáló esszenciális aminosavak keletkeztek, úgymint a glicin és az alanin.
A Tokohu Egyetem professzora, Furukava Josihiró elmondta,
A kutatók hozzátették, hogy a nitrogént és a szén-dioxidot olyan arányban állították össze, mint amilyen mértékben jelen voltak a Föld atmoszférájában több milliárd évvel ezelőtt. A tudósok kiemelték, a Marson hasonló események történhettek, ami megerősítené a hipotéziseket, miszerint a vörös bolygó egykor dúskált az élet alapfeltételének számító vízben.
Kapcsolódó hír: