Önszaporító rákgyilkos vírus klinikai tesztelésébe kezdtek orosz tudósok
Az első ellenőrzések során arra szeretnének választ kapni a kutatók, hogy a készítmény veszélyes lehet-e az emberekre.
Az első ellenőrzések során arra szeretnének választ kapni a kutatók, hogy a készítmény veszélyes lehet-e az emberekre.
Ha minden jól alakul, akkor az Orosz Tudományos Akadémia Biokémiai és Orvosi Intézetének szakemberei 2022-re egy olyan rendkívül biztató gyógyszert alkothatnak meg, amellyel a daganatos megbetegedésekben szenvedő pácienseken lehetne segíteni.
Az első klinikai tesztelések még az idén elkezdődhetnek, a kutatók már csak az egészségügyi minisztérium hivatalos engedélyére várnak.
Az első fázisban be kell bizonyítaniuk, hogy a szérum veszélytelen az emberi szervezetre, ezután azonnal nekiállhatnak a humán kísérletekbe, melyek előreláthatólag másfél éven keresztül folyhatnak majd.
Az intézet igazgatóhelyettese, Vlagyimir Richter elmondta,
Az újonnan tervezett vírus a beteg testébe fecskendezve megkeresi a ráksejteket, megfertőzi őket, ezután elkezd bennük szaporodni saját genetikai kódjainak lemásolásával.
A folyamat közben a vírus rákgyilkos fehérjéi továbbterjednek és újabb potenciális káros sejtek után néznek. A mesterséges úton létrehozott kórokozó a ráksejteken kívül az egészséges szöveteket képtelen megtámadni.
A vírust eredetileg kizárólag mellrák ellen fejlesztették ki, azonban a laboratóriumi kísérletek során rájöttek, hogy más típusú daganatos elváltozások esetében is hatékony megoldásként szolgálhat.
Kapcsolódó hír: