Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Molotov-koktélt dobtak a fukusimai polgármester házába, amiért a nukleáris hulladékok elszállításáról tárgyalt

Tavaly októberben lángra lobbant Haruo Kataoka, Fukusima városvezetőjének háza, miután az egyik lakos megelégelte, hogy a polgármester az atomkatasztrófa utáni szemét elszállításának problémakörével foglalatoskodott.

...svg content...Futaba, 2017. november 21. A Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) japán áramszolgáltató fukusimai atomerőművének megsérült 3-as reaktorblokkja, amikor a cég szakemberi végeznek rutinellenőrzést az erőműben, a Fukusima prefektúrabeli Futabában 2017. november 20-án. A 2011-es földrengést követően szigorítottak a biztonsági előírásokon, amikor a földmozgás előidézte áramszünet következtében a Fukusima-1-es atomerőmű hat reaktorblokkja közül háromban felrobbant a hűtési folyamatban használt hidrogén. (MTI/EPA/Majama Kimimasza)
Greenbox
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A The New York Times tudósításából kiderült, hogy a városvezető egyetlen bűne az volt, hogy meg szerette volna oldani azt az égető problémát, amelyet a Fukusima Daicsii atomerőmű felrobbanása után keletkezett nukleáris hulladékok okoznak.

Kataoka megegyezett a kormánnyal az eltávolítási projekt első körének lebonyolítása kapcsán, ám Szuttszu városának állampolgárai korántsem fogadták nagy lelkesedéssel a 18 millió dolláros kiadást, amelyet nekik kellene finanszírozniuk. Soron kívül Vonatgázolás történt a hóesésben Kecskemétnél

A település egyébként is gazdasági krízisben van, lakosai elöregedtek, a fiatalok jobb jövő reményében folyamatosan magukra hagyják szüleiket, és inkább Hokkaidó más nagyvárosaiba költöznek.

Mindezek ellenére a helyiek felháborodásukat különféle módokon fejezik ki, egy ismeretlen elkövető Molotov-koktéllal próbálta meg elrendezni a nézeteltéréseket.

Korábban arról lehetett hallani, hogy a magukból radioaktív sugárzást kibocsátó atomhulladékokat a város lakosaihoz közel szállíthatják és temethetik el véglegesen, ezt viszont sem a kormány, sem a polgármester nem merte meglépni.

A fukusimai atomkatasztrófát követően Japánban leállították a nukleáris energia termelését, ám a kormány azzal számol, hogy a 2050-es karbonsemlegességi kvóta betartása érdekében mégis jó ötlet lenne országszerte újból beüzemelni az atomerőműveket.

Hóhelyzet Magyarországon: egyre több a baleset és a fennakadás

Egyre nagyobb gondot okoz a havazás az országban, sorra jelentik be a különböző baleseteket.