Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,86 Ft
Euró
394,63 Ft
Font
461,52 Ft
Bitcoin
70,912 $

További Hírek

Nemrégiben kiszivárgott dokumentumokból kiderült, az amerikai hadsereg arra készül, hogy a közeljövőben egy potenciális atomháborúval szemben vegyék fel a harcot nemzetközi fronton.

Bár különféle szerződésekkel és nemzetközi egyezményekkel látszólag próbálják csökkenteni az atomtöltetek fejlesztésével és gyártásával kapcsolatos folyamatokat, a koronavírus-járvány éve alatt mégis jelentősen gyarapodtak a nagyhatalmak fegyverarzenáljai.

Miközben folyamatosan növekszik a neutronszám a beázott betonszarkofágon belül, a problémát orvosolni lehet, hiszen radioaktív sugárzást még nem észleltek Csernobil környékén.

A csernobili atomerőmű közelében termesztett almából készült "kézműves szeszesital" első palackjait máris lefoglalták az ukrán hatóságok.

Habár a csernobili atomerőmű már több mint 35 éve megsemmisült, az atomkatasztrófa következtében bizonyos radioaktív folyamatok mind a mai napig lejátszódnak a maradványok környékén.

Szakértők szerint Japánnak sokkal inkább egy nagyobb szennyvíztároló tartály megépítésére kellene összpontosítania, mintsem arra, hogy beleöntsék a veszélyes hulladékot az óceánba.

A katasztrófa sújtotta település volt lakói az akkori robbanás bekövetkeztekor, pontban éjjel 01 óra 30 perckor 35 gyertyát gyújtottak meg a baleset áldozatainak emlékére.

Az Egyesült Államok méhészeteinek közelében a 20. század derekán földalatti atomkísérleteket hajtottak végre, melynek következményeképp a manapság forgalomban lévő mézben is fellelhetőek a radioaktív szennyeződések.

Az Egyesült Államok annak ellenére pártolja Japán radioaktív szennyvízzel kapcsolatos elrugaszkodott ötletét, hogy Kína és Dél-Korea is élesen kritizálta a távol-keleti ország tervezetét.

A japán kormány kedden bejelentette, hogy tervei szerint több mint egymillió tonna szennyezett vizet engedne a tengerbe a természeti katasztrófa miatt működésképtelenné vált fukusimai atomerőműből.