Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
371,44 Ft
Euró
394,85 Ft
Font
462,13 Ft
Bitcoin
62,453 $

Mesterséges intelligenciával 95%-os pontossággal kimutatható az Alzheimer-kór

Tudósok egy olyan speciális szoftvert fejlesztettek ki, amellyel vállalható hibaértékeken belül diagnosztizálhatóak a neurodegeneratív rendellenességek.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Tudósok egy olyan speciális szoftvert fejlesztettek ki, amellyel vállalható hibaértékeken belül diagnosztizálhatóak a neurodegeneratív rendellenességek.

A Stevens Technológiai Intézet kutatói a páciens megváltozott beszédére összpontosítottak, amikor elkezdték megalkotni a különleges algoritmusukat. Az AI bárminemű orvosi tesztelés, illetve költséges vizsgálatok nélkül képes 95%-os biztonsággal megállapítani, hogy jelen van-e a betegség az érintett embereknél. Soron kívül Változékony időnk lesz szerdán, néhol jégdara és hózápor is lehet

K. P. Subbalakshmi, az intézmény professzora és a tanulmány vezetője elmondta, hogy igazi áttörésként értékelik a vadonatúj technológiájukat:

„Hihetetlen fejlődést értünk el az orvostudomány ezen területén, egyúttal új dimenzióba helyeztük a kutatásokat.”

Subbalakhsmi egyébként a Stevens AI Intézetének megalapítója és vezérigazgatója, továbbá a Charles V. Schaeffer Mérnöki Egyetem mérnökinformatikusa, ezért óriási szaktekintélynek számít az Egyesült Államokban. A szakember hozzátette, hogy az új módszerrel sokkal könnyebb dolguk lesz a diagnosztikában, így más betegségeknél szintén sikerrel alkalmazhatják majd az eljárást.

Az Alzheimer-kór egy progresszív betegség, ami az agyat és az idegrendszert érinti. Legsúlyosabb következménye a neuronok fokozott pusztulása, ami emlékezetvesztéshez és demenciához vezet, végül a páciens képtelen lesz saját magáról gondoskodni, és teljesen megszűnnek a kognitív képességei is.

Az egyik legjellegzetesebb tünete, hogy a beteg egyre gyakrabban használ igék helyett névmásokat, valamint rövidíti a mondanivalóját, miközben nem érti, hogy környezete miért nem fogja fel, mit is akart valójában közölni.

A kutatók úgynevezett konvolucionális neurális hálózatot és különféle specifikus mechanizmusokat felhasználó szoftvert készítettek el, ami az idő előrehaladtával képes magától tanulni.

Az algoritmust egészséges személyektől és Alzheimer-kórban szenvedő betegektől származó szövegekkel tanították, amelyeket a Google fordítójának eszközeivel egyedi numerikus szekvenciákká, vagyis vektorokká alakítottak, így nemcsak a rendellenesség gyakori szimptómáit, hanem a lingvisztikai mintákat is fel tudja fedezni.

„Az AI lényegében egy művészet. A szoftver jelenleg a legprecízebb diagnosztikai opció, ami elérhető az orvosok számára.”

zárta gondolatait Subbalakshmi.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/igeretes-gyogyszert-fejlesztettek-ki-az-asztma-kezelesere/