Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,61 Ft
Euró
393,23 Ft
Font
459,88 Ft
Bitcoin
70,117 $

Már tízre nőtt a kínai bányarobbanás áldozatainak száma

A kínai mentőalakulatok további kilenc holttestet hoztak felszínre abból az aranybányából, amelynek falai két hete omlottak be.

Csihszia, 2021. január 18. A mentők új csatornát fúrnak a berobbant aranybányában rekedt bányászokhoz a kelet-kínai Santung tartományban fekvő Csihsziában 2021. január 18-án. A bő egy hete mélyben rekedt 22 bányász közül 12 jelezte, hogy életben van, a többi tíz sorsa egyelőre ismeretlen. MTI/AP/Hszinhua/Vang Kaj
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Santung tartományban lévő Jentaj város közelében található bányából összesen tizenegy munkást sikerült kimenekíteni, akik közel két héten keresztül élelem és ivóvíz nélkül voltak a beszakadt tárna mélyén.

Az AP hírügynökség beszámolója szerint még mindig nem tudni, mi okozhatta a robbanást, melynek következtében január 10-én több mint 70 tonna törmelék zárta el a tárna bejáratát, ezáltal a bányászok a föld alatt rekedtek. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

A mentőcsapatok vékony járatokat fúrtak a talajba, amelyen keresztül vasárnap táplálékot tudtak leküldeni a túlélőknek. Csen Jümin, a katasztrófavédelem igazgatója a riporterek kérdéseire válaszolva közölte, hétfőn kilenc további elhunyt bányász földi maradványait emelték ki a romok közül, mintegy 400 méteres mélységből.

A bányászok összesen két robbanást érzékeltek egymástól körülbelül fél órányi időközre, elmondásuk szerint a második detonáció okozhatta a legnagyobb károkat. Jentaj polgármestere, Csen Fej hangsúlyozta, addig nem állnak le a kereséssel, amíg meg nem találják az utolsó eltűnt személyt is.

„Amíg nem találjuk meg őket, nem fogjuk feladni. A szívünk meghasad, együtt gyászolunk a családtagokkal. Együttérzésünket és őszinte részvétünket szeretnénk kifejezni az áldozatok hozzátartozóival” – mondta a városvezető.

Kínában sajnos a nem megfelelő felszerelések és a biztonsági protokollok hiánya miatt eléggé gyakorinak számítanak a bányabalesetek, évente átlagosan 5 ezren halnak meg a tárnák mélyén főként azért, mert nincsenek betartva a szabályok.

Bár 2019-ben frissítettek az előírásokon, és így fokozott felügyelet mellett folyhattak a munkálatok, mégis súlyos incidensek következtek be, közülük is talán a legtragikusabb csongcsingi szénbányában történt robbanás volt, amelyben 39-en vesztették életüket.