389,35 Ft
453,65 Ft
64,367 $

Történelmi drámával jutott be az FA-kupa döntőjébe a Manchester United

Már 3-0-ra vezetett a Manchester United az alacsonyabb osztályú ellenfele ellen az FA-kupa elődöntőjében, amikor visszajöttek a meccsbe.

Fotó: EPA/ANDY RAIN

A Manchester City elsőként kvalifikálta magát az FA-kupa döntőjébe, így adott az esély arra, hogy megvédjék a címüket. A Chelsea bánta ezt, akik csak saját magukat okolhatják, mert nem egy ziccert hagytak ki. Ezek a ziccerek eldönthették volna a mérkőzést, a City azonban, ha egy góllal is, de jobbnak bizonyult.

A másik oldalon a Manchester United lépett pályára egy papíron sokkal gyengébb ellenfél ellen. Az alacsonyabb ligás Coventry City kapta meg a lehetőséget arra, hogy csodák csodájára bejusson a fináléba, ahol a City-vel nézhettek volna farkasszemet. Nem álltak tőle távol, köszönhetően az United védelmének, ami az egyik leggyengébb az angol bajnokságban. Soron kívül Saját házában késeltek halálra egy várandós nőt, nagy erőkkel keresik a tettest

Egészen a 23. percig kellett várni az első gólra, addig a Vörös Ördögök nem tudtak mit kezdeni a kisebb ellenfelükkel. McTominay volt a gólszerző, aki Dalot passzából talált be, miközben a Coventry City nem akarta feladni, még akkor sem, amikor az első félidő hosszabbításában kaptak egy újabb pofont.

Drámai volt a vége

Ezt a pofont a Manchester United korábbi csapatkapitánya, Maguire vitte be Fernandes passzának köszönhetően. Sőt, az 58. percben már 3-0 volt az állás, és akkor senki nem gondolta volna, hogy van onnan visszaút. Olyannyira volt, hogy a Coventry kiharcolta a hosszabbítást, kínos helyzetbe hozva ezzel a Ten Hag vezette sztárcsapatot.

Simms szépített a 71. percben egy védekezési hiba végén, majd pár perccel ezután már 3-2-re módosult az állás. Az United sokat köszönhet Onanának, a két gól után bemutatott egy nagy hárítást, ami erősen a kapuba tartott. Így sem maradt el a dráma, kezezés miatt büntetőhöz jutott a Coventry, és a góllal hosszabbításba lőtték magukat.

Az első 15 perc az United lehetőségéiről szólt, Fernandes hatalmas kapufát lőtt, amit megúszott a Coventry, majd jöhetett a következő 15 perc. Itt már a kisebb csapat is veszélyes tudott lenni, nem Onanán múlt, hogy gólt kapjon. Az United ellenfele is eltalálta a keresztlécet, hihetetlen volt, hogy nem a kapuban kötött ki a labda.

Büntetőpárbaj döntött

Rég nem látott dráma történt a hosszabbítás legvégén, ugyanis a Coventry ugyan fordított, les miatt visszavonták a gólt. Rettentő kevésen múlt a győztes találat, így jöhetett a büntetőpárbaj, ahol mindkét csapatnak ugyanannyi esélye volt.

Casemiro nagyon gyengén rúgta az első büntetőt, amivel nem kis szívességet tett a Coventry-nak. Három kör után 2-2-vel mentek tovább a felek Onana védésével, amikor Fernandes állt oda a büntetőhöz, aki tökéletes munkát végzett, addig az ellenfele csúnyán fölé rúgta a labdát. Ezzel a korábban sokat kritizált Hojlund lábában volt az elődöntő sorsa, és miután nem hibázott, az United lesz a City ellenfele, akárcsak tavaly.

Döbbenetes pillanatok voltak ezek, és noha a Manchester United ott van a döntőben, erre most nem lehet büszke. A mutatott játékkal ismét súlyos problémák voltak, és ha így játszanak a City ellen, abból egy igen nagy vereség is lehet, döntő ide vagy oda. Ez is csak egy újabb bizonyíték lehet arra, hogy új edzőre lehet szükség, a hírek szerint Zidane már nyitott arra, hogy átvegye az irányítást az Old Traffordon.

Nyert a Liverpool a Tottenham ellen, Szoboszlait a hajrára cserélte be Klopp

A Liverpool a vártnál is simábban nyert az Anfield Roadon a Tottenham ellen, ami egyúttal az utolsó nagy rangadója volt Kloppnak hazai pályán.