Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Nem bírt egymással a két manchesteri sztárcsapat az Old Traffordon

Nem bírt egymással a két manchesteri sztárcsapat az Old Traffordon

Nem bírt egymással a két manchesteri sztárcsapat az Old Traffordon
Fotó: Josep Guardiola, a Manchester City vezetõedzõje az angol elsõ osztályú labdarúgó-bajnokság Manchester City-Manchester United mérkõzésén a manchesteri Etihad Stadionban 2024. december 15-én. MTI/EPA/Peter Powell

A Manchester United állt közelebb a győzelemhez a Manchester City elleni angol csúcsrangadón.

A manchesteri derbit megelőzően a Liverpool is pályára lépett, a Fulham vendégei voltak. Szoboszlai Dominik a kezdőben kapott helyet, de ezúttal csak 55 percet játszhatott egy több mint nehézkes mérkőzésen, ami vereséggel zárult. Slot nem feltéten hozott jó döntést Dominik korai cseréjével, akivel általában a védelem is stabilabb.

Közvetlen a liverpooli fiaskó után rendezték meg a Manchester United-Manchester City rangadót az Old Traffordon. Hiába rendelkezik sokkal erősebb kerettel a City, ezúttal is az United állt közelebb a győzelemhez, számos helyzetet alakítottak ki.

Évek óta gondot a Vörös Ördögök számára a helyzetkihasználás, és ez most sem volt másképp. Több góllal is vezethettek volna, ám a legvégén rendre közbejött valami, aminek köszönhetően szoros meccset láthattunk, és a tempóra sem lehetett panasz.

A gólnélküli döntetlen után a Manchester City az 5. helyen áll 52 ponttal az 53 pontos Chelsea mögött, de már az Aston Villa és a Newcastle is ráesett a címvédőre, így akár a 7. helyre is visszacsúszhatnak. Az United viszont ettől nagyon távol áll, csak 38 pontot gyűjtöttek eddig a 13. helyen.