392,92 Ft
457,11 Ft
66,721 $

Simán kiejtette a Real Madridot a Manchester City a Bajnokok Ligájából

A Manchester City nagyon simán, 4-0-ra nyerte a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóját a Real Madrid ellen, és bejutott a fináléba.

Fotó: EPA/DAVID RAWCLIFFE

A keddi játéknapon az Inter és az AC Milan visszavágóját láthatták a szurkolók. A Milan még csak gólt sem tudott rúgni a városi riválisának a két mérkőzés alatt, így az Inter teljesen megérdemelten jutott be a döntőbe.

Inzaghi elégedett volt csapata teljesítményével, és hálája jeléül szabadnapot adott a futballistáknak, akiknek másnap nem kellett edzésre menniük, addig aludhattak, amíg csak akartak. Soron kívül Kósa Lajos: Magyar Péternek nem tüntetnie kellene, hanem virágot vennie a volt feleségének

A másik visszavágó pedig egy előrehozott döntő volt a Manchester City és a Real Madrid között. Guardiola bizakodó volt, nagyon határozottan fogalmazott, ám Ancelotti lábai sem remegtek meg.

Hamar 3-0-ra is vezethetett volna a Manchester City

Az első helyzetig a 13. percig kellett várni, ami egyúttal ziccer is volt. Haaland a kapu torkából fejelhetett, Courtois viszont résen volt, bizonyította is, miért a világ egyik legjobb kapusa.

Az első helyzetre 13. percet kellett várni, ami egyúttal ziccer is volt. Haaland a kapu torkából fejelhetett, Courtois viszont résen volt, bizonyította is, miért a világ egyik legjobb kapusa. Közel 10 perccel később újra a norvég óriás került főszerepbe, megint nagyon közelről fejelhetett, Courtois-nak erre is volt válasza egy parádés mozdulat kíséretében.

Érezhető volt a City fölénye, csak az lehetett a kérdés, mikor szereznek vezetést, akkora nyomás helyeződött a vendégekre. Silva a 23. percben már nem kegyelmezett, látványos gólt lőtt, így még inkább fel volt adva a lecke a Real Madridnak. A madridiak így is hálásak lehettek, mert könnyen 3-0 is lehetett volna az állás kevesebb, mint 25 perc elteltével.

Még csak gólt sem lőtt a Real

A 35. percben Kroos gyakorlatilag a semmiből eresztett el egy akkora átlövést, ami majdnem kettétörte a felső lécet. Ez volt az első igazi próbálkozás a Realtól, mely addig a pontig szinte láthatatlan volt.

Erre olyan válasza volt a Manchester Citynek, ami egyenesen sokkolta a madridi publikumot. Megint Silva volt a kulcsember, egy blokkból elé perdült labdát fejelt a hálóba, és ezzel máris két góllal vezettek. Az első félidő végén is rúghatott volna még legalább egy gólt a City, akik 13x próbálkoztak, addig a Real messze alul teljesített, csak asszisztált.

Ugyan a madridiak játéka a második félidőre feljavult, továbbra sem találták a fogást a manchesterieken. Egyre inkább hitehagyottnak tűntek a spanyolok, majd a 76. percben minden eldőlt Militao öngóljával.

A kegyelemdöfést a 89. percben csereként beállt Alvarez vitte be, aki Haaland-ot váltotta, méghozzá góllal. Ezzel 5-1-es összesítéssel jutott be a döntőbe a City az Inter ellen, akiknek nagyon nehéz dolguk lesz.

Szentkirályi Alexandra szerint a BKK-BKV csoport munkatársainak is járna országbérlet

Noha arról nem tett említést, hogy programja része lenne a téma, azt mondja, "nem helyes, hogy Budapest főpolgármestere nemtörődömség miatt elfeledkezne 15 ezer emberről".