389,66 Ft
455,20 Ft
65,225 $

Az Inter bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, búcsúzott az AC Milan

Egy több mint nehéz küldetés várt az AC Milanra az Inter ellen a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján.

Fotó: EPA/MATTEO BAZZI

A vártnak megfelelően intenzíven kezdődött a mérkőzés, mindkét oldalon voltak lehetőségek. Az első igazi ziccer az AC Milan nevéhez fűződött, Diaz tüzelhetett 10 méterről teljesen üresen, majd Onana elnyelte a labdát.

Két perccel később Maignan védett óriásit, ám mivel lest intett a partjelző, a gólt nem adták volna meg az Internek, így maradt a 0-0. A 38. percig kellett várnunk a következő nagy helyzetre, Leao lőtt közelről, és kevés kellett volna ahhoz, hogy a hálóban kössön ki a labda. Soron kívül Szentkirályinak elege van Karácsonyból: „Közpénzből készpénz lett”

Gyakorlatilag ugyanaz a jelenet zajlott le egy perccel később, mint korábban, miközben Maignan még nagyobbat védett egy szabadrúgást követő csúsztatás végén. A veterán Dzeko szerzett ezzel majdnem vezetést, mindenki csak fogta a fejét, nem akarták elhinni, hogy kimaradt a helyzet.

A mindent eldöntő találatot Martinez szerezte a csereként beállt Lukaku passzából. Nagy volt az öröm, mert ezzel szinte biztossá vált a döntős szereplésük, összességében már 3 gól volt az előnyük. Több gól már nem esett a visszavágón, amivel az Inter biztosította a helyét a fináléban.

A másik elődöntő visszavágóját szerda este 21 órás kezdéssel rendezik meg Manchesterben, ahol a City látja vendégül a Real Madridot. Várhatóan egy izgalmasabb és fordulatosabb mérkőzés vár a szurkolókra, mint amit az Inter és az AC Milan produkált.