391,13 Ft
458,06 Ft
62,961 $

Hatgólos meccset nyert meg a Liverpool Szoboszlaival a Newcastle ellen

Az első félidő után indult meg a gólgyártás a Liverpool és a Newcastle meccsén, ami a hazai győzelmével ért véget.

Fotó: EPA/ADAM VAUGHAN

Miután a Manchester City megnyerte a meccsét, a Liverpool számára még inkább kötelező volt a győzelem a Newcastle ellen. Már csak amiatt is, mert az Aston Villa szintén hozta a 3 pontot, akik jelenleg 3 ponttal számolnak kevesebbet 20 fordulót követően. A Manchester City ugyan 5 pontos hátrányban várja a folytatást, a címvédő egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Szoboszlai Dominik a kezdőben kapott helyet, bár nem ez volt a legjobb első 45 perce, mióta Angliában van. Több eladott labdája is volt, és a lövései sem úgy sikerültek, mint azt szerette volna. Egészen a 64. percig lehetett fent a pályán, amikor Gravenberch beállt a helyére a lábsérülése miatt, amiről egyelőre nem sokat tudni. Mellette Nunez és Diaz is távozott, akiket Gakpo és Jota váltott. Soron kívül Bőnyi iskolai késelés: a megkéselt lány túl van az életveszélyen

Klopp a 75. percben cserélt utoljára, Mac Allister állhatott be a végére Endo helyén. Érdekesen alakultak az események, mindkét csapat betalált az első félidőben, de leshelyzet miatt visszavonták a találatokat. Sőt, Salaha a 22. percben büntetőt hibázott, majd a végén így is ő volt a nagy rangadó hőse.

Salah a 49. percben szerezte meg a vezetést Nunez passzából, amire Isak pár perccel később válaszolni tudott. A 74.percben a csereként beállt Jota gólpasszt adott Jones-nak, míg négy perccel ezután Salah tette ezt meg Gakpónak, amivel már 3-1 volt az állás. Ugyan a 81. percben a Newcastle visszajött a játékba, Salah a 86. percben nem hibázta el a büntetőjét, így 4-2-re nyerték meg a mérkőzést, magabiztosan vezetvén a bajnokságot.