A kínai aktivisták remélik, a halálos hőhullámok végre felnyitják a lakosság szemét
Pekingben is egyre súlyosabbak a hőhullámok, az aktivisták pedig abban reménykednek, hogy ezzel végre sikerül felnyitni a világ szemét, hogy mindenki megértse, a globális felmelegedés nagyon is valós probléma.
A Guardian jelentése szerint annak ellenére, hogy Kínában is brutális hőhullámok tombolnak, a kínaiak jelentős része még mindig nem látja az összefüggést a rendkívüli hőség és a klímaválság között. Mivel az előrejelzések szerint a kínai fővárosban a hőmérséklet a hétvégén ismét rekordmagasságba kúszik, az aktivisták azt remélik, hogy a lakosság is elkezd azon gondolkodni, mi okozza ezeket az intenzív hőhullámokat.
A múlt hétvégén például három egymást követő napon emelkedett 40 fok fölé a hőmérséklet, s ez volt az első alkalom, hogy ilyen tartós hőség tombolt Pekingben, azóta, hogy az időjárás-állomás 1951-ben elkezdte a mérést. Eközben a környező területekre vörös riasztást adtak ki, ami azt jelzi, hogy a hőmérséklet 24 órán túl is meghaladja a 40 fokot.
Miközben a közösségi médiát elárasztották a hűtési tippek, a kínaiak jelentős része még mindig nem kapcsolta össze a rendkívüli hőséget az éghajlati válsággal, amin az aktivisták változtatni szeretnének. Csakhogy a kormányzat által a cenzúra és a civil társadalom visszaszorítása formájában gördített akadályok miatt igen nehéz dolguk van.
Ahogy arról korábban is beszámoltunk, a globális felmelegedés egyre gyakoribb és intenzívebb hőhullámokat okoz az egész régióban: egy májusban közzétett tanulmány szerint az éghajlatváltozás felelős azért, hogy Ázsia más részein legalább 2 Celsius-fokkal melegebbek a hőhullámok.
Zhao Li, a Greenpeace kelet-ázsiai irodájának vezető kutatója az egyre súlyosbodó tendencia kapcsán rámutatott: