Kijelölte a NASA az OSIRIS-REx potenciális leszállóhelyét a Bennu aszteroidán
Az amerikai űrügynökség OSIRIS-REx űrszondája hamarosan landolhat a hatalmas űrszikla felületére.
Az amerikai űrügynökség OSIRIS-REx űrszondája hamarosan landolhat a hatalmas űrszikla felületére.
A szondát előreláthatólag az Osprey nevű régióba tervezik leszállítani. Landolás előtt az OSIRIS-REx bámulatos felvételeket készített mindössze 250 méterre a Bennu felszínétől, amelyeket később egy mozaikszerű képben összesítettek.
A NASA fotóin tökéletesen kirajzolódik az óriási aszteroida térképe, amelyet hamarosan szinte testközelből is megvizsgálhatnak majd a kozmikus szerkezet magas felbontású kamerája jóvoltából.
Az OSIRIS-REx októberben kezdi meg a Nightingale névre keresztelt projektjét, mely során kőzetmintákat fog gyűjteni a Bennuról, majd azokat a Földre szállítja majd a geológusok számára további vizsgálatok céljából.
Az űrszonda már két éve kering az aszteroida körül, azóta temérdek információval szolgált a csillagászok számára. A Bennu a Naprendszerünkhöz életkorához viszonyítva is rendkívül öregnek mondható, így a feltérképezésével és a felszíni kőzetek tüzetesebb tanulmányozásával még tisztább képet kaphatnak a kutatók az univerzum kialakulásáról.
Október 20-án érheti el a Bennu talajszintjét az OSIRIS-REx, amely a 3 méteres, sűrített nitrogénnal működő robotkarjai segítségével vadászhatja be a tudósok számára drágaköveknek számító mintákat.
Miután sikerrel elvégzi a 60 grammnyi kőzet begyűjtését és semmilyen probléma sem adódik majd a hazautazással, akkor 2023-ra térhet vissza a Földre a csillagászok kincseivel.
Kapcsolódó hír: