Ismét űrszondát küldhet Kína a világűrbe, ezúttal a Napot vizsgálhatják
Kína tovább folytathatja űrbéli misszióinak sorozatát, a kommunista vezetésű távol-keleti ország űrügynöksége ugyanis bejelentette, hogy a Hold felszíni vizsgálata után a Napot célozhatják meg a közeljövőben.
A South China Morning Post beszámolója szerint a kínai pártvezetés még az eddiginél is nagyobb térnyeréssel számol az univerzumban a 21. században, ennek apropóján pedig további pénzt pumpálhatnak a különböző missziókba.
A soron következő küldetés a Fejlett Űralapú Napelemes Obszervatórium (ASO-S) nevet kapta, amelyet 2022 második félévében terveznek elindítani.
Az űrszonda fő feladata a Naprendszer központi csillagának nyomon követése lesz, amit 24 órán keresztül fognak végrehajtani nagyjából 720 kilométerre a Föld fölött, egészen 2026-ig.
A küldetés céljai között szerepel az űrbéli időjárás megfigyelése – legfőképpen a napviharokkal kapcsolatos folyamatokat szeretnék megérteni, amelyeket a Földön található eszközökkel szinte lehetetlen pontosan megvizsgálni.
Az ASO-S képes lesz 40 nappal előrejelezni a potenciális napviharokat, ezáltal elkerülhetik vele a Föld körüli pályán mozgó műholdak meghibásodását.
A misszió során három új készüléket fognak üzembe helyezni, mégpedig egy röntgenfelvételeket készítő egységet, ami a Nap mágneses mezőjét figyeli, valamint egy mágneses érzékelőt és egy napteleszkópot.