Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,48 Ft
Euró
393,46 Ft
Font
458,15 Ft
Bitcoin
64,329 $

Ígéretes eredményeket mutat a koronavírus elleni antitestgyógyszer

A Regeneron biotechnológiai vállalat nemrég közzétette a kísérleti antitestkoktél előzetes teszteredményeit, amelyekből kiderült, hogy csökkenteni tudták a vírustöltöttséget a COVID-19 pácienseknél, illetve enyhíteni tudtak a tüneteiken.

Moszkva, 2020. augusztus 13. Az Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI) által közreadott képen az új koronavírus okozta betegség, a Covid-19 elleni oltóanyag, a Gam-Covid-Vak elõállításán dolgoznak az orosz Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet moszkvai laboratóriumában 2020. augusztus 6-án. A vírus ellen a világon elsõként bejegyzett vakcina árusítását a tervek szerint augusztusban elkezdik Szputnyik V néven. MTI/Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI)
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Regeneron biotechnológiai vállalat nemrég közzétette a kísérleti antitestkoktél előzetes teszteredményeit, amelyekből kiderült, hogy csökkenteni tudták a vírustöltöttséget a COVID-19 pácienseknél, illetve enyhíteni tudtak a tüneteiken.

A legnagyobb fejlődést azoknál a betegeknél tapasztalták, akiknél alapból működött az immunrendszerük, és időben kialakult egy természetes immunválasz a kórokozóval szemben. Soron kívül Végre rájöttek a tudósok, honnan származhat a Föld körül keringő „minihold”

Egyelőre az ezer résztvevő közül csupán 275-nél észlelték a jótékony hatásokat, mindezek ellenére azonban bizakodnak a kutatók – árulta el a CNN megkeresésére Dr. Jeanne Marrazzo, a Birminghamben található Alabamai Egyetem járványügyi tanszékének igazgatója.

A kezelés pozitív hatással volt a kórházi látogatások terén is, ugyanis a koronavírusos páciensek sokkal kevesebb alkalommal keresték fel a közeli klinikákat, ami annak a jele, hogy gyengültek a tüneteik. A cég szerint az adatok még túlságosan nagy szórást mutatnak, viszont várják a szakértői elbírálást.

A vállalat szóvivője elmondta, az új módszer terápiás segítséget nyújthat azoknál a személyeknél, akiknél beindult az immunreakció, így támogatni tudják például az antitestek képződését.

Marrazzo hozzátette, a legjobban az lepte meg, hogy szelektálni tudták a betegeket aszerint, miként reagáltak a szervezetük az antitestkoktélos kezelésekre:

„Leginkább az antitestek szerepe fogott meg, ugyanis kiderült, hogy ezek az ellenanyagok valóban segítenek a tüskefehérjék hatástalanításában, főleg azoknál, akik saját maguk termelik őket. Legyen szó antitestterápiáról vagy vakcináról, a lényeg, hogy a tüskeproteineket támadjuk meg, ez pedig mindez idáig sikeresen megtörtént.”