Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
355,49 Ft
Euró
386,45 Ft
Font
450,26 Ft
Bitcoin
65,793 $

Nem árt résen lenni a temetőkben: ezeket a módszereket használják a tolvajok

A lökdösődés, valamint a túlzott segítőkészség is arra utalhat, hogy az illetőnek kétesek a szándékai, ezért minden helyzetben figyelmesnek kell lennünk.

...svg content...Fotó: Mécsesek és virágok Salgótarjánban, a régi központi temetőben mindenszentek ünnepe és halottak napja előtt, 2022. október 30-án. Mindenszentek ünnepe a katolikus egyházban az összes üdvözült lélek emléknapja, a protestantizmus az elhunytakról emlékezik meg november 1-jén. Az ezt követő halottak napja fokozatosan vált egyházi ünnepből az elhunytakról való általános megemlékezés napjává, ezekben a napokban gyertyát, mécsest gyújtunk elhunyt szeretteink emlékére. MTI/Komka Péter
Belföld

Koós Alexandra

Szerkesztő
TÉMÁK

Halottak napja környékén minden évben megnő a temetők közelében történő gépkocsi-feltörések és zsebtolvajlások száma, emellett ilyenkor tűnik el a legtöbb magára hagyott táska és egyéb érték is, tehát nem árt résen lenni.

Kovács Ildikó önvédelmi szakértő elmondta, hogy a zsebesek ellen úgy tudunk védekezni, ha kellőképp figyelmesek vagyunk: amennyiben valaki szorosan mellénk áll vagy lökdösődik (például a buszon), akkor valószínű, hogy a táskánkban vagy a zsebünkben lévő értékekre fáj a foga.

Egy efféle helyzetben megoldás lehet, ha ellentartunk a lökésnél (ezzel bizonyítva a határozottságunkat és stabilitásunkat), illetve hangosan rászólunk az illetőre, mert ez kizökkentheti, emellett a környezetünk figyelmét is felhívjuk a veszélyre.

Továbbá az is nagyon fontos, hogy a táskánk mindig zárva legyen, lehetőség szerint elől hordva, vagy a hónunk alá szorítva, mert így a tolvajok nem tudnak hozzáférni a cipzárhoz. Illetve az is sokat számít, ha ilyenkor nem viszünk magunkkal túl sok készpénzt, és nem viselünk feltűnő, drága ékszereket.

Az idősebb korosztály van a legnagyobb veszélyben ilyen szempontból

A szakértő azt is hozzátette, miszerint az idősebb korosztály tartozik a legvédtelenebbek közé, akik jószándékúan tekintenek mindenkire, ám az sosem árt, ha gyanúsnak véljük a túlságosan segítőkész embereket, mert előfordulhat, hogy egy pillanat alatt futásnak erednek a holminkkal.

„Amennyiben tehetjük, ne hagyjuk magára ilyenkor idős rokonunkat, szerettünket, kísérjük ki a temetőbe, így nem csak megvédjük őt a támadásoktól, de lelkileg is támaszt nyújthatunk számukra” – mondta.

Ha azonban megtörténik a baj (ellopták a telefonunkat, pénztárcánkat, stb.), azonnal forduljunk a rendőrséghez, ahol a feljelentés megtételekor jelezhetjük az irataink elvesztését is – számolt be a Pénzcentrum.

Majd szükség esetén értesítsük a bankot, zároltassuk a hitelkártyánkat, s hasonlóképp járjunk el a mobiltelefonnal is, ha pedig a lakáskulcsunk is odaveszett, jobb mielőbb lecseréltetni a zárakat, ezzel megelőzve a további, immáron nagyértékű lopásokat.