Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,26 Ft
Euró
393,63 Ft
Font
461,15 Ft
Bitcoin
69,923 $

Egy friss tanulmány szerint rendkívül hatékony a Pfizer vakcinája

Egy friss brit tanulmány szerint a Pfizer/BioNTech által kifejlesztett koronavírus elleni vakcina rendkívül erős immunválaszt alakít ki a szervezetben, ehhez azonban szükséges, hogy az oltóanyag mindkét adagja beadásra kerüljön.

MTI/Mészáros János
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A tanulmány szerint azok, akik korábban már átestek a fertőzésen és csak egy adag vakcinát kaptak, még ennél is jobb eredményeket értek el. A londoni Imperial College kutatói arra a megállapításra jutottak, hogy az oltóanyag első adagjának beadása után három héttel a 60 évesnél fiatalabbak körében 84 százalékos hatékonyságot mutatott a vakcina.

Azok, akik megkapták az első adagot, de korábban már átestek a fertőzésen 90 százalékos immunvédelmet élvezhetnek, mely egyértelműen azt jelzi, hogy mielőbb mindenkit be kell oltani mindkét adaggal, hogy közel maximális védelmet kaphasson a vírussal szemben. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

Graham Cooke professzor azonban jelezte, az eredmények valóban örvendetesek, figyelembe kell venni a tényt, hogy egyelőre nem rendelkezünk információval arról, hogy az oltóanyag mennyi ideig képes hatékony védelmet biztosítani a koronavírus-fertőzés ellen.

A január 28. és február 8. között végzett kutatás során 155 ezer résztvevőt vizsgáltak, közülük 18 ezer fő kapott oltást, köztük 13 ezer ember a Pfizer/BioNTech vakcinával lett beoltva. A megállapítások most egy tisztább képet alkotnak arról, hogy a koronavírus mely társadalmi csoportokat érintette leginkább az Egyesült Királyságban.

A CNN azt írja, a tanulmány eredményei szerint a feketék körében 22 százalékos, míg az ázsiaiak körében 20 százalékos a fertőzöttség aránya, azonban egyértelműen leginkább a londoni lakosokat érinti a koronavírus-fertőzés.

Az oltásokkal szembeni bizalmatlanság egyre nagyobb a brit lakosság körében, a fiatalabb generáció pedig szinte egyöntetűen elutasítja az oltásokat, a legtöbben az allergiás reakciókkal és a terhességgel kapcsolatos aggályokkal magyarázzák az oltási hajlandóság hiányát.