Egy felmérés szerint boldogtalanabbak lettek a magyarok
Az Ipsos legújabb felmérései szerint a magyaroknak mindössze 45 százaléka állította azt, hogy boldognak vagy nagyon boldognak érezte magát, míg a maradék 55 százaléka 11 százaléka nagyon boldogtalannak tartja magát
Az Ipsos legújabb felmérései szerint a magyaroknak mindössze 45 százaléka állította azt, hogy boldognak vagy nagyon boldognak érezte magát, míg a maradék 55 százaléka 11 százaléka nagyon boldogtalannak tartja magát – számolt be róla a Napi.hu.
A tavalyi év során még a magyarok 50 százaléka állította magáról, hogy jelenleg boldognak vagy nagyon boldognak érzi magát, így az idei felmérést egy romlást jelez a honfitársaink kedélyállapotában. Az Ipsos 27 országban végezte a felmérését, amelynek során összesen 19 516 felnőttet kérdeztek meg a boldogságáról.
A közvélemény-kutató a közleményében elmondta, a boldogságot befolyásoló tényezők sorrendjében hazánkban sincs jelentős eltérés a világi átlaghoz képest, ugyanis a magyarok is az egészséget, a családot és a párkapcsolatot tartják a legfontosabbnak. A felmérés szerint Magyarország és Spanyolország a legboldogtalanabb európai országok közé tartozik.
Érdekes eredményeket lehetett tapasztalni, ha a globális átlagot nézzük, ugyanis tízből hat ember állítása szerint jelenleg boldognak érzi magát. Az országokon belül a legtöbben Kínában lettek boldogabbak, ugyanis 11 százalékpontos növekedéssel a kínai válaszadók 93 százaléka állított, hogy boldog vagy nagyon boldog.
A második helyezést, és az európai első helyet Hollandia szerezte meg, ahol a megkérdezettek 87 százaléka felelt úgy, hogy boldog. Szaúd-Arábia futott be ezúttal a harmadik helyre, ahol ötből négy ember állítja, hogy boldog vagy nagyon boldog, őket Franciaország, Kanada, Ausztrália, Nagy-Britannia, Svédország, Németország és Belgium követi.
A legboldogtalanabb nemzetek közé Chile és Peru csúszott vissza, a legdrasztikusabb visszaesés az utóbbi esetében következett be, ugyanis 26 százalékkal kevesebben állítják azt, hogy boldogok lennének. A visszaesés Chilében (15%), Mexikóban (13%) és Indiában (11%) még nagyon jelentős, tíz százalékpont feletti.
A magyar eredmények alapvetően nem mutatnak különösebb eltérést a világátlagtól, ám a magyarok az adatok alapján jobban hisznek abban, hogy a pénz boldogít, 4 százalékkal többen, mint a világátlag. A tavalyi évhez képest csökkent a barátok, az elismertség, a megbocsátás, valamint a sporthoz, szórakozáshoz való hozzáférés fontossága a kutatás eredményei szerint hazánkban.