361,59 Ft
389,35 Ft
453,65 Ft
62,880 $

Ha nagyon neccesen is, a PSG továbbjutott a Bajnokok Ligájában a Dortmund mögött

Egy nagyon izgalmas mérkőzést játszott egymással a Dortmund és a PSG a Bajnokok Ligája utolsó csoportmeccsén.

Fotó: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

A PSG-re egy több mint nehéz mérkőzés várt a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó mérkőzésén a Dortmund otthonában. Igaz, ha az első félidőt nézzük, gólokkal vezethettek volna, de a németek előtt is adódtak lehetőségek. Összességében azonban a francia sztárcsapat puskázta el a legtöbb helyzetet.

Többek között kapufát is lőttek, Kobel sokszor csak az égiekben bízhatott, mert a védők nemigen tudták utolérni a PSG csatárait. Kisebb csoda, hogy az első félidőben nem esett gól, annyi helyzetet láthattunk, mint több más meccsen összesen. A 15 perces szünetben mindkét edzőnek bőven volt mondanivalója. Soron kívül Szentkirályi Alexandra a Szomszédok legendájával, Vágási Ferivel üzent Karácsonynak

A második félidő elején, az 51. percben Adeyemi értékesítette Fullkrug szenzációs passzát, miután a PSG könnyelmű volt a labdakihozatalnál. A Dortmund szurkolói alig pár percig örülhettek ennek, mert egy látványos támadás végén Zaire Emery 15 méterről a kapuba bombázta a labdát, ami az első gólszerzőn és a kapuson is megpattant.

Elvették Mbappé gólját

A másik oldalon Donnarumma sem unatkozott, szintén volt pár komoly védése, miközben ezzel egy időben a Newcastle hazai környezeten már a 33. percen előnybe került az AC Milannal szemben, akik az 59. percben válaszoltak erre Pulisic révén Giroud passzából, ami nagyon rossz hír volt az angoloknak, mivel megvolt a lehetőségük a továbbjutásra.

Végig benne volt a levegőben egy Mbappé-gól, ami a 76. percben futott be. Hakimi adta a passzt egy kiugratással, a klasszis csatár pedig nem hibázott, pár pillanattal később már a gólörömét gyakorolhatta. A VAR-szobában azonban úgy ítélték meg, hogy lesen ugrott ki, így maradt az 1-1, és semmi sem dőlt el.

Röviddel ezután a PSG ziccerre játszotta ki a labdát, de inkább túljátszották, Kobel kezében kötött ki a labda. Miután az AC Milan fordított, még az is benne lehetett volna a pakliban, hogy a PSG csak az Európa-ligában folytatja tovább. Ehhez ki kellett volna kapniuk a Dortmund ellen, ám maradt az 1-1, így a németek 11 ponttal fejezték be a csoportjukat a 8 pontos PSG előtt. Az AC Milan szintén 8 pontos lett a 3. helyen, így övék az Európa-liga-indulás, míg a Newcastle 5 ponttal mindenhonnan kiesett.