392,53 Ft
457,57 Ft
64,423 $

Az utolsó helyezett is legyőzte a Chelsea-t Londonban, megint az Arsenal vezet

Több mint sokkoló vereséget szenvedett a Chelsea, miközben az Arsenal növelte az előnyét a Manchester City botlása után.

Fotó: EPA/Daniel Hambury

Hujber Dávid

Az Arsenal meglehetősen simán kapott ki pár nappal ezelőtt a Manchester Citytől Londonban, ami nagyon fájó vereség volt számukra. Ez egyúttal azt is jelentette, hogy hónapok után elvesztették a vezető helyüket.

Sokáig nem kellett szomorkodniuk, mert váratlanul a világsztárokból álló Citynek csak döntetlenre futotta a kiesés elől menekülő Nottingham Forest otthonában. A 41. percben ugyan Silva megszerezte a vezetést, a 84-ben Wood kiegyenlített, és erre már nem tudott válaszolni a címvédő. Soron kívül Teljesen földbe állt tavaly a lakáshitelezés Magyarországon, soha nem látott adatok érkeztek

Az Arsenal pedig egy őrült meccset játszott az Aston Villa vendégeként, és benne volt a pakliban, hogy sorozatban negyedik alkalommal sem tudnak nyerni. Watkins már az 5. percben előnyhöz juttatta a Villát, majd jött Saka a 16-ban.

Sokkoló vereség a Chelsea otthonában

A Liverpool egykori legendája, Coutinho is megtette a magáét, és értékesítette Moreno passzát. A forgatókönyv ugyanaz volt, mint azelőtt, mert az Arsenal a 61. percben megint egyenlített, ezúttal Zinchenko révén.

Ami ezután következett, az egyenesen dámai volt, mivel a hosszabbításban két gólt is kapott az Aston Villa. Martinez öngólja szinte mindent eldöntött, ám a kegyelemdöfést Martinelli vitte be, így 2-4 lett a végeredmény.

A nap meglepetése a továbbra is utolsó helyezett Southampton nevéhez fűződik, akik a Chelsea hazai pályán húzták be a három pontot, miközben az angolok rengeteg pénzt fizettek ki igazolásokra. Ezek után minden eddiginél nagyobb esély van arra, hogy Potter távozhat a Chelsea kispadjáról, amit állítólag Mourinho is akar, bár a hírek szerint a PSG szintén felvette vele a kapcsolatot.

A Chelsea a maratoni hosszabbításban sem tudott egyenlíteni, Ward-Prowse gólja az első félidő végén aranyat ért. Ezzel a vereséggel a londoni sztárcsapat csak a 10. 31 ponttal, míg a városi rivális Arsenal 54 pontos az 52 pontos City előtt, akik egy meccsel többet játszottak.