359,84 Ft
387,72 Ft
450,63 Ft
61,264 $

Két gólt is elvettek Szoboszlaiéktól, de így is vezetik a bajnokságot az Arsenal előtt

A Liverpool egy váratlanul nehéz mérkőzésen van túl a Burnley ellen, melynek ideje alatt Szoboszlai Dominik csereként állt be.

Fotó: EPA/PETER POWELL

Egyre több meglepetéseredmény születik a Premier League-ben, és ez legutóbb sem volt másképp a 19. fordulóban. A Newcastle a Luton után még egy kiesés elől menekülő csapattól kapott ki, ráadásul hazai pályán. A „Szarkák” mondhatni újabb mélypontra kerültek, mert akár ott lehetnének a dobogó környékén is.

A Liverpool a Burnley vendége volt, ám ezúttal Szoboszlai pihenőt kapott, csak a kispadon foglalhatott helyet. Úgy tűnt, nem is lesz szükség a beállására, mert a csapat hamar rövidre zárja a kérdést, de nem így lett, annak ellenére sem, hogy már a 6. percben vezetéshez jutottak a vendégek egy látványos támadás végén. Soron kívül Hamarosan kapható lesz Azahriah és a Tisza cipő limitált kollekciója

Gakpo adta a gólpasszt Nuneznek, aki nem hibázott, szépen lőtte ki a bal alsó sarkot. Sorra jöttek a helyzetek, és kisebb csoda, hogy mindössze egygólos előnnyel ment el a 15 perces pihenőre a Liverpool. A Burnley előtt is adódott egy nagy lehetősége, amivel nem tudtak élni, addig Trafford nagyobbnál nagyobb védéseket mutatott be.

Két gólt i s elvettek a Liverpooltól

Gakpo nemcsak gólpasszt adott, hanem gólt is lőtt, amit nem adott meg a játékvezető egy 16-oson belül történt szabálytalanság miatt. Azzal a találattal valószínűleg minden eldőlt volna, akárcsak Elliott góljával az 55. percben. Amikor már mindenki elkönyvelte a fiatal játékos találatát, a VAR-szobában vizsgálat alá helyezték a gólt, majd a játékvezető a pálya széli monitoron megnézte a szituációt, és utólag lest intett, így maradt a 0-1.

A Burnley közben nem adta fel, érezték, hogy ebből még lehet valami, és a helyzetek is megvoltak. A 67. percben Jones és Díaz mellett Szoboszlai is beállt, aki röviddel ezután kis híján gólt szerzett, rendkívül közel járt hozzá. Klopp közben egyre feszültebben sétált le-fel, mert a játék képe alapján jó pár góllal vezethettek volna.

Érdekesen alakult a második félidő, mert a Burnley percekkel a lefújás előtt nagy ziccert hibázott, majd utána, a 87. percben megszületett a Liverpool első szabályos kapura lövése, ami ugyancsak komoly helyzet volt, de Trafford lábbal is parádésan védett, nem egy nagy klub figyelmét kelthette fel ezzel a teljesítményével a fiatal kapus. A 90. percben viszont eldőlt a 3 pont sorsa, a csereként beállt és a sérüléséből visszatért Jota lőtt gólt, amivel már a Liverpool vezeti a bajnokságot 2 ponttal az Arsenal előtt.